Девойките на България до 18 г. победиха Словакия на Европейската отборна купа в Румъния
27-07-2022 16:13
Девойките на България до 18 г. започнаха по великолепен начин участието си на Европейската отборна купа в Арад (Румъния). Нашите момичета се наложиха с 2-1 победи на №1 в схемата отбор на Словакия. Българките спечелиха срещите на сингъл и си осигуриха победата още преди мача на двойки.
Михаела Цонева победи със 6-2, 5-7, 7-5 Ирина Балус. След това Денислава Глушкова се наложи с 6-3, 6-3 над Нина Варгова. В срещата на двойки Михаела Цонева и Дария Великова изпуснаха два мачбола и отстъпиха с 6-4, 3-6, 9-11
Освен България и Словакия в турнира участват и тимовете на Румъния и Швеция. Играе се всеки срещу всеки, а първите два отбора ще се класират за финалите на най-добрите осем тима в Европа от 1 до 3 август. Утре нашите момичета ще играе срещу домакините от Румъния.
България е в състав Денислава Глушкова (ТК "Дема", гр.София), Михаела Цонева (ТК "Габрово", гр.Габрово) и Дария Великова (ТК "Изида", гр.Добрич). Треньор на България е Михаил Атанасов, а кондиционен треньор е Милен Илиев.