Меню Вход

Трима българи преминаха квалификациите на турнира на ITF в Стара Загора

Трима българи преминаха квалификациите на турнира на ITF в Стара Загора
21-05-2018 19:52
Трима родни тенисисти успяха да преминат квалификациите на турнира за юноши и девойки от пета категория на ITF в Стара Загора.

 

По три победи в пресявките при юношите записаха Николай Неделчев ТК "Виа Тенис Стар", гр.София ( на снимката ), Христо Валеов ТК "Локомотив 1929", София и Максимилиан Борисов TK "15:40", гр.София.

В решителните трети срещи от квалификациите Николай Неделчев победи Симеон Костов ТК "Авеню", гр.Бургас 6:0, 6:2, Христо Валеов се наложи с 6:2, 1:6, 6:1 над Бол от Холандия, а Максимилиан Борисов елиминира със 7:5, 6:3 Веселин Киселков TK "Авеню", гр.Бургас.

За съжаление при девойките нито една родна представителка не успя да мине с успех през квалификациите.

Така общо 24 българчета /13 юноши и 11 девойки/ ще участват в основната схема на турнира.


Ето и българските представители в основнаха схема:


Юноши:

№2 Ивайло Керемедчиев - TK "Дема", гр.София

№3 Самуил Конов - TK "Испано", гр.Варна

Диан Недев - TK "Шуменец", Шумен

Денислав Проданов - ТК "Авеню", гр.Бургас

Симеон Терзиев - ТК "Диана", гр.София

Васил Димитров - TK "Виа Тенис Стар", гр.София

Пьотр Нестеров - ТК "Черно море Елит ", гр.Варна – WC

Михаел Михайлов - ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора -WC

Иван Пенев - TK "Локо 98", гр.Пловдив - WC

Николай Неделчев - ТК "Виа Тенис Стар", гр.София – квалификации

Христо Валеов - ТК "Локомотив 1929", София – квалификации

Максимилиан Борисов - TK "15:40", гр.София - квалификации

Веселин Киселков - ТК "Авеню", гр.Бургас – щастлив губещ


Девойки :

№1 Дария Радулова - TK "Августа Траяна", гр.Стара Загора

№6 Елена Кралева - TK "Авеню", гр.Бургас

№8 Даря Шаламанова - TK "Авеню", гр.Бургас

Никол Дочева - ТК "Габрово", гр.Габрово

Анита Иванова - TK "Нова Загора", гр.Нова Загора

Ралица Александрова - ТК "НСА", гр.София

Мирела Шкумбова - ТК "Банкя", гр.София

Паола Панова - ТК "Банкя", гр.София

Симона Георгиева - TK "Супер Спорт", гр.Варна

Илайда Юзтюрк - TK "Августа Траяна", гр.Стара Загора - WC

Лилия Димова - ТК "Хасково 2015", гр.Хасково – WC

Спонсори и партньори
Официални спонсориAES BulgariaMonbatБанкяУниверситетска болница
Официални партньориHEADAsicsМедицински Център Спортмед
Медийни партньори
ПартньориММСБългарски спортен тотализаторБОКITFTennis EuropeErasmus +Kinder+