Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите на двойки на турнир в Италия
03-06-2026 22:15
Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира на клей в Казерта (Италия) с награден фонд от 60 хиляди долара.
Българката и представителката на домакините Федерика Сако победиха четвъртите поставени в схемата италианки Анжелика Моратели и Аурора Дзантедески с 6:3, 4:6, 10:7 в шампионския тайбрек след час и 32 минути игра.
Двата тандема си размениха по един сет, а в решителната трета част Шиникова и Сако водеха почти през цялото време. Те поведоха с 9:5 точки и реализираха третия си мачбол, за да затворят двубоя.
В спор за място на полуфиналите Шиникова и Сако ще се изправят срещу Оана Гаврила (Румъния) и Адриен Наги (Унгария).
Вчера Шиникова отпадна в първия кръг на сингъл след загуба от рускинята Анастасия Тихонова с 3:6, 6:7(3).