Димитър Кисимов отпадна във втория кръг на двойки при юношите на „Ролан Гарос“
03-06-2026 20:19
Димитър Кисимов отпадна във втория кръг на двойки при юношите на втория за годината турнир от Големия шлем – „Ролан Гарос".
18-годишният българин и Конър Дойг (Република Южна Африка) отстъпиха пред петите поставени Николас Баена (Перу) и Тито Чавес (Испания) с 2:6, 6:3, 10:4 в шампионския тайбрек след 65 минути игра.
Кисимов и Дойг, които са шампиони на двойки при юношите от Откритото първенство на Австралия, спечелиха убедително първия сет, но след това загубиха следващите две части и отпаднаха от надпреварата.
Българинът допусна поражение и във втория кръг на сингъл.