Меню Вход

Якоб Ясин и Никол Бюлбюлева станаха шампиони на сингъл на Държавен турнир до 16 години в Пловдив

Якоб Ясин и Никол Бюлбюлева станаха шампиони на сингъл на Държавен турнир до 16 години в Пловдив
15-05-2026 17:32
Якоб Ясин (ТК „Макс Про 2020", Пловдив) при юношите и Никол Бюлбюлева (ТК „Макс Про 2020", Пловдив) при девойките спечелиха титлите на сингъл на Държавния турнир до 16 години в Пловдив. Надпреварата от календара на БФ Тенис се проведе при отлични условия и организация на базата на ТК „Макс Про 2020". В турнира участваха 51 юноши и 23 девойки.

 

Във финала на сингъл при юношите Якоб Ясин поведе със 7:5, 2:0 срещу Стоян Паяков (ТК „Локомотив", Пловдив), преди съперникът му да прекрати участието си в двубоя. На трето място се класираха Мартин Валеов (ТК „Виа Тенис Стар", София) и Теодор Янков (ТК „Черно море Елит", Варна).




При девойките Никол Бюлбюлева се наложи над Бояна Колева (ТК „Про спорт", София) с 6:3, 6:1 във финалната среща. Третото място си поделиха Ива Йорданова (ТК „Левски", София) и Рая Карабова (ТК „Макс Про 2020", Пловдив).




Във финала на двойки при юношите Мартин Валеов и Стоян Паяков победиха Йордан Малинков (ТК „Левски", София) и Никола Павлов (ТК „Про спорт", София) със 7:6(3), 2:6, 10-7.




При девойките Виктория Николова (ТК „Диана", София) и Ива Йорданова триумфираха срещу Рая Карабова и Радост Петкова (ТК „Кристи", Дряново) с 3:6, 6:4, 10-4 във финала на двойки.



Спонсори и партньори
Генерален спонсор
Официални спонсори
Медийни партньори
ПартньориММСБОКITFTennis Europe