Карла Бързакова е финалистка на сингъл и вицешампионка на двойки на турнир до 14 г. от Тенис Европа в Албания
10-04-2026 17:23
Карла Бързакова се класира за финала на сингъл и стана вицешампионка на двойки при девойките на турнир до 14 г. от трета категория на Тенис Европа в Тирана (Албания).
Поставената под №4 на сингъл българка спечели на полуфиналите със 7:6, 6:3 срещу втората поставена София Трибой (Украйна). Това е четвърта поредна победа за Бързакова, която в спор за титлата ще играе утре срещу Амайла Кадрич (Босна и Херцеговина).
Във финала на двойки българката и Анастасия Бубало (Украйна) загубиха драматично с 6:4, 4:6, 4-10 от италианките Лудовика Дематеис и Лукреция Оливети.