Рая Петкова е трета на сингъл и вицешампионка на двойки на турнир до 14 г. от Тенис Европа в Босна и Херцеговина
29-08-2025 18:32
Рая Петкова завърши на трето място на сингъл и стана вицешампионка на двойки на турнир до 14 г. от трета категория на Тенис Европа в Босна и Херцеговина.
На полуфиналите на сингъл Петкова загуби с 4:6, 6:3, 4:6 от Анджела Скопулович (Сърбия). Българката имаше преднина от 3:0 в третата решаваща част, но спечели само един от следващите седем гейма. Преди този мач Рая спечели три победи при само един загубен сет.
Във финала на двойки Петкова и Ана Церович (Хърватия) загубиха с 4:6, 0:6 от Петра Яначикова (Словакия) и Габриела Каминска (Унгария).