Започнаха квалификациите на Държавното лично първенство по тенис на открито мъже и жени в София
12-07-2025 16:09
От днес на кортовете на ТК „Левски" в София започнаха квалификациите на Държавното лично първенство по тенис на открито мъже и жени.
Надпреврата от календара на Българска федерация по тенис е с награден фонд 10 хиляди лева.
В квалификациите се играе до два тайбрек сета, а вместо трети сет се играе шампионски тайбрек до 10 точки.
В основната схема ще се играе до 2 от 3 тайбрек сета.
В турнирите на двойки и смесени двойки ще се до два тайбрек сета (важи правилото „no ad"), а вместо трети сет се играе шампионски тайбрек до 10 точки.
Турнирен директор на първенството е Константин Георгиев, а главен съдия Глория Стоянова.
Програма:
12.07. Първи кръг квалификация.
13.07. Втори кръг квалификация.
14.07. Трети кръг квалификация, записване за основна схема от 12:00 до 13:00 ч.
Следват: Първи кръг двойки и първи кръг смесени двойки.
15.07. Първи кръг единично, втори кръг двойки и полуфинали смесени двойки.
16.07. Втори кръг единично, полуфинали двойки и финали смесени двойки.
17.07. Четвъртфинали единично и финали двойки.
18.07. Полуфинали единично.
19.07. Финали
Програмата може да претърпи промени в зависимост от метеорологичните условия по време на първенството