Меню Вход

България домакинства на Ел Салвадор за Купа Дейвис през септември

България домакинства на Ел Салвадор за Купа Дейвис през септември
08-02-2024 13:27
България ще е домакин на Ел Салвадор в Световна група II на Купа „Дейвис", отреди тегленият в централата на Международната федерация по тенис жребий. Националният ни отбор има право на избор на дати за провеждане на срещата измежду 13 и 14 септември или 14 и 15 септември.

 

България бе поставена под №4 в днешния жребий и избегна неудобните Китай, Южна Африка и Монако. Ел Салвадор са 55-и в ранглистата на турнира и достигнаха до този кръг след победа с 4:0 над сборен отбор на Океания. Марсело Аревало е №20 в класацията на двойки като е шампион от „Ролан Гарос" 2022.


При победа над Ел Салвадор България ще играе през февруари следващата година за изкачване в Световна група I. При загуба, пак през февруари 2025-а, предстои бараж за оставане в Световна група II.

Спонсори и партньори
Генерален спонсор
Официални спонсори
Медийни партньори
ПартньориММСITFTennis Europe