Елица Костова се класира на финал на турнира за жени от веригата UTR Pro Tennis Tour в Пазарджик

08-05-2021 20:13
Елица Костова ще спори за титлата на турнира от веригата UTR Pro Tennis Tour в Пазарджик.

В изключително интересен полуфинал Костова победи Даря Шаламанова с 6-4, 3-6, 6-1. В другата полуфинална двойка Джулия Терзийска отстъпи с 3-6, 4-6 на румънката Симона Огеску (Румъния).

Всеки един от турнирите от веригата UTR Pro Tennis Series е с награден фонд от 20,000 долара, който се разпределя между всички участници в основната схема на съответния турнир. Тенисистките са разпределени в четири групи от пет състезателки. Във всяка група се играе всеки срещу всеки във формат 2 от 3 сета. Победителките от всяка група се класират за полуфиналите, вторите в класирането спорят за разпределение на пето-осмо място и т.н. Мачовете се играят на базата на Тенис клуб "Фаворит", град Пазарджик.

Резултати от полуфиналите за места:

1/4-място:

Елица Костова – Даря Шаламанова 6-4, 3-6, 6-1.

Никол Русева – Елена Тренчева 6-4, 6-3

Силвия-Мария Костаче (Румъния) – Доротея Петкович (Сърбия)

България е първата страна в Централна и Източна Европа, която получава правото да домакинства на тази надпревара. Тази верига състезания за мъже и жени се организира и ръководи от американската компания Universal Tennis LLC. Преди това женските турнири България организира и два турнира за мъже от веригата UTR Pro Tennis Tour.

Основен партньор на БФТ и ТК „Фаворит" за домакинството е Община Пазарджик.

В съответствие с действащите в момента в страната противоепидемични мерки, турнирът се провежда без публика, но всички срещи може да бъдат наблюдавани на живо на сайта на UTR Pro Tennis Tour: https://www.myutr.com/ptt