Трима българи започват участието си на US Open днес
01-09-2020 15:24
Цветана Пиронкова, Виктория Томова и Григор Димитров ще започнат участието си на Откритото първенство на САЩ днес. Двубоите на дамите ни ще бъдат в удобен за гледане час – 18:00 българско време.
Цвети ще има за съперничка Людмила Самсонова (Русия). За Пиронкова това ще бъде първи официален двубой от Уимбълдън 2017г.
Виктория Томова ще премери сили с представителка на домакините – Аманда Анисимова, която е и поставена под №22 в основната схема.
Григор Димитров със сигурност ще играе след полунощ, вероятно около 02:00 часа. Българинът, поставен под №14 в схемата, ще играе на старта с американеца Томи Пол. Двамата ще излязат на корт „Луис Армстронг" веднага след края на двубоя Мадисън Кийс – Тимеа Бабош, който започва не преди 00:00 часа.
Екипът на БФ Тенис пожелава успех на тримата ни представители на US Open.