Меню Вход

Известни са най-добрите четири при юношите и девойките на Държавното лично първенство до 16 г. в Хасково

Известни са най-добрите четири при юношите и девойките на Държавното лично първенство до 16 г. в Хасково
12-08-2020 13:43
Днес се изиграха четвъртфиналните срещи на сингъл на Държавното лично първенство по тенис на открито за юноши и девойки до 16 год. Надпреварата е от календара на БФТенис се провежда на кортовете на ТК "Хасково 2015" в Хасково.

 

№1 в схемата Илиян Радулов (ТК "Тракия", гр.Пловдив) направи обрат и победи №5 Павел Маринов (ТК "Супер Спорт", гр.Варна) с 6-7(7), 6-1, 6-3. На полуфиналите Радулов ще играе срещу №6 Георги Георгиев (ТК "Хасково 2015", гр.Хасково), който елиминира Анас Маздрашки (ТК "Егалите", гр.Несебър) с 6-3, 6-1.

№2 в схемата Адрияно Дженев (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив) се наложи над №7 Лъчезар Каракашев (ТК "Левски", гр.София) със 7-5, 6-2. За място на финала Дженев ще играе срещу Драгомир Драганов (ТК "Авеню", гр.Бургас), който победи Димитър Пенчев (ТК "Кристи", гр.Дряново) с 6-1, 7-5.


Резултати, Юноши, 1/4-финали:

№1 Илиян Радулов (ТК "Тракия", гр.Пловдив) - №5 Павел Маринов (ТК "Супер Спорт", гр.Варна) 6-7(7), 6-1, 6-3

№6 Георги Георгиев (ТК "Хасково 2015", гр.Хасково) - Анас Маздрашки (ТК "Егалите", гр.Несебър) 6-3, 6-1

Драгомир Драганов (ТК "Авеню", гр.Бургас) - Димитър Пенчев (ТК "Кристи", гр.Дряново) 6-1, 7-5

№2 Адрияно Дженев (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив) - №7 Лъчезар Каракашев (ТК "Левски", гр.София) 7-5, 6-2


Полуфинали, юноши:

№1 Илиян Радулов (ТК "Тракия", гр.Пловдив) - №6 Георги Георгиев (ТК "Хасково 2015", гр.Хасково)

Драгомир Драганов (ТК "Авеню", гр.Бургас) - №2 Адрияно Дженев (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив)


Първата поставена при девойките №1 Катерина Димитрова (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив) победи Дария Великова (ТК "Изида", гр.Добрич) 6-0, 6-0. На полуфиналите Димитрова ще играе срещу №4 Росица Денчева (ТК "Плевен 90", гр.Плевен), която направи обрат и победи Александра Габровска (ТК "ЦСКА - Завинаги", гр.София) с 2-6, 7-6(2), 6-3.

Втората поставена Лия Пенчева (ТК "Изида", гр.Добрич) се наложи над №5 Емилия Любенова (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив) 7-5, 6-2 и ще играе за място на финал срещу Ева Бусаад (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора), която победи Мария Танева (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора) с 6-3, 6-3.


Резултати, девойки, 1/4-финали:

№1 Катерина Димитрова (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив) - №8 Дария Великова (ТК "Изида", гр.Добрич) 6-0, 6-0

№4 Росица Денчева (ТК "Плевен 90", гр.Плевен) - Александра Габровска (ТК "ЦСКА - Завинаги", гр.София) 2-6, 7-6(2), 6-3

Ева Бусаад (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора) - Мария Танева (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора) 6-3, 6-3

№2 Лия Пенчева (ТК "Изида", гр.Добрич) - №5 Емилия Любенова (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив) 7-5, 6-2


Полуфинали, девойки:

№1 Катерина Димитрова (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив)- №4 Росица Денчева (ТК "Плевен 90", гр.Плевен)

№2 Лия Пенчева (ТК "Изида", гр.Добрич) - Ева Бусаад (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора)

Спонсори и партньори
Официални спонсориAES BulgariaMonbatБанкяУниверситетска болница
Официални партньориHEADAsicsВимакс Клима
Медийни партньори
ПартньориММСБългарски спортен тотализаторБОКITFTennis EuropeErasmus +Kinder+