Томова игра като равна срещу световната номер 4, България загуби от Украйна на „Фед Къп“

06-02-2020 19:07
Виктория Томова изигра изкючително силен мач, но загуби от четвъртата в света Елина Свитолина с 6-7 (5), 3-6 в мач продължил 93 минути. Така България загуби от Украйна в мача от група I на зона Европа/Африка на "Фед Къп" в Талин (Естония). Нашите момичета изостават с 0-2 победи преди срещата по двойки.

Вики успя да навакса пробив в първия сет за да стигне до тайбрек. В него Томова поведе със 5-1 точки, но загуби следващите шест разигравания. Във втората част българката на два пъти наваска пробив изоставане до 3-3, но загуби следващите три гейма.

По-рано Изабелла Шиникова падна с 2-6, 1-6 от 26-ата в света Даяна Ястремска.

Вчера нашите момичета загубиха драматично с 1-2 от Хърватия в първата си среща.

България е в състав Виктория Томова, Изабелла Шиникова, Гергана Топалова и Петя Аршинкова. Капитан на България за "Фед Къп" е Дора Рангелова.

В събота българките ще играят в решителен мач за оставане в група I на зона Европа/Африка срещу Естония или Австрия.