Вики Томова победи Яна Фет и България изравни на Хърватия на ФЕД Къп

05-02-2020 19:42
Виктория Томова победи Яна Фет с 6-2, 6-4 за 85 минути игра. Така България изравни резултата на 1-1 победи срещу Хърватия на турнира от група I на зона Европа/Африка на ФЕД Къп в Талин (Естония). По-рано Изабелла Шиникова допусна обрат и отстъпи с 6-2, 4-6, 4-6 на Леа Бошкович.

Следва срещата по двойки, която ще определи победителя от този изключително важен мач.

Вики спечели три поредни гейма от 3-2 в първия сет за да спечели с 6-2. Във втората част Томова поведе с 5-2 и затвори мача с 6-4.

Нашите момичета са в група „А" заедно с отборите на Украйна и Хърватия. България е в състав Виктория Томова, Изабелла Шиникова, Гергана Топалова и Петя Аршинкова. Капитан на България за "Фед Къп" е Дора Рангелова. Отборите са разпределени в две групи (една с три отбора и една с четири). Победителите от всяка група ще играят на финал за спечелване на промоция. В група „B" са отборите на Италия, Австрия, Естония и Гърция.