Шиникова допусна обрат в първата ни среща на ФЕД Къп

05-02-2020 18:09
Изабелла Шиникова допусна обрат и отстъпи с 6-2, 4-6, 4-6 на Леа Бошкович в мач продължил 1 час и 51 минути. Така България изостава с 0-1 победи срещу Хърватия на турнира от група I на зона Европа/Африка на ФЕД Къп в Талин (Естония).

Шиникова имаше огромни възможности да стигне до победата, но за съжаление не успя да се възползва.

Изабелла започна перфектно срещата и спечели първия сет с 6-2 за 28 минути. Във втората част Шиникова първа стигна до пробив и поведе с 3-2. За съжаление Божкович направи рибрейк за 3-3, а при 5-4 стигна до още един пробив за да изравни сетовете.

В третатата решителна част хърватката поведе с 3-0. Последва добра серия на Изабелла, която изравни за 3:3, а при 4:4 пропусна две възможности за пробив. При 4-5 Бошкович поведе с 40:15 и от втората си възможност стигна до крайната победа.
Във втория сингъл Виктория Томова ще се опита да изравни резултата срещу Яна Фет.