Българчетата завършиха с две титли, едно второ и едно трето място на „Редута къп", румънци триумфираха на сингъл
25-08-2019 14:30
Румънците Тудор Тибеля и Андрада Комаров спечелиха титлите на сингъл на турнира до 12 г. за момчета и момичета от първа категория на Тенис Европа. Състезанието „Редута къп" се проведе на кортовете на ТК "15:40" в София.
Във финала при момчетата Тудор Тибеля победи. Кузма Гомзиаков от Русия с 6-3, 6-2. Във финала при момичетата Андрада Комаров се наложи със 7-5, 6-0 Симай Келеш от Турция.

Като добро можем да отчетем представянето на българските таланти на турнира.
Александър Василев (ТК "15:40", гр.София) и Естела Иванова (ТК "Супер Спорт", гр.Варна) спечелиха титлите в утешителната надпревара.
Във финала при момчетата Александър Василев разгроми с 6-1, 6-1 Фердинанд Новкиричка от Франция.

Във финала при момичетата Естела Иванова победи с 1-4, 5-4(12), 4-1 Ева Николова (ТК "Локомотив ", гр.Пловдив).
.jpg)
Ивайло Симеонов (ТК "Кристи", гр.Дряново) и Робен Гавани (ТК "Витоша", гр.София) спечелиха второто място по двойки при момчетата.

На сингъл при момичетата Андреа Иванова (ТК "Славия Бомел 9", гр.София) завоюва трето място.

В състезанието участваха част от националите до 12 г. от програмата „Новите шампиони" с треньори Михаил Минчев и Биляна Павлова.
