Меню Вход

Известни са полуфиналистите на Държавното лично първенство по тенис на закрито за юноши и девойки до 18 г.

Известни са полуфиналистите на Държавното лично първенство по тенис на закрито за юноши и девойки до 18 г.
15-02-2019 16:20
Известни са полуфиналистите на сингъл на Държавното лично първенство по тенис на закрито за юноши и девойки до 18 г. Надпреварата се организира от БФТенис и се провежда на кортовете на ТК „Авеню" гр. Бургас.

 

При юношите за полуфиналите се класираха първите трима поставени. №1 в схемата Васил Димитров победи Драгомир Драганов с 6:3, 6:1. №2 Диан Недев се наложи над Динко Динев с 6:3, 6:2. В най-оспорваната среща №3 Денислав Проданов победи №5 Симеон Терзиев с 6:4, 4:6, 7:6(4). №6 Мерт Рамадан елиминира №4 Максимилиан Борисов със 7:5, 6:3.


Юноши – 1/4- финали :

Васил Димитров (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) – Драгомир Драганов (ТК "Авеню", гр.Бургас) 6:3, 6:1

Денислав Проданов (ТК "15:40", гр.София) – Симеон Терзиев (ТК "Диана", гр.София) 6:4, 4:6, 7:6(4)

Мерт Рамадан (ТК "Хасково", гр.Хасково) – Максимилиан Борисов (ТК "15:40", гр.София) 7:5, 6:3

Диан Недев (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) – Динко Динев (ТК "Авеню", гр.Бургас) 6:3, 6:2


Жребий за полуфиналите :

Васил Димитров (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) – Денислав Проданов (ТК "15:40", гр.София)

Мерт Рамадан (ТК "Хасково", гр.Хасково) – Диан Недев (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София)


При девойките Розалина Юсева елиминира първата поставена Даря Шаламанова с 6:4, 6:1. Квалификантката Елена Тренчева победи четвъртата поставена Мирела Шкумбова с 6:4, 6:2. Втората в схемата Ралица Александрова се наложи с 6:1, 6:1 над Симона Георгиева. В най-драматичната среща Белослава Велева победи Беатрис Спасова с 6:3, 2:6, 7:6(6)


Девойки – 1/4- финали :

Розалина Юсева (ТК "Локомотив 1929", София) – Даря Шаламанова (ТК "Дема", гр.София) 6:4, 6:1

Елена Тренчева (ТК "Про спорт", гр.София) – Мирела Шкумбова (ТК "Дема", гр.София) 6:4, 6:2

Белослава Велева (ТК "Ника", гр.Бургас) – Беатрис Спасова (ТК "Черно море Елит", гр.Варна) 6:3, 2:6, 7:6(6)

Ралица Александрова (ТК "НСА", гр.София) – Симона Георгиева (ТК "Супер Спорт", гр.Варна) 6:1, 6:1


Жребий за полуфиналите :

Розалина Юсева (ТК "Локомотив 1929", София) – Елена Тренчева (ТК "Про спорт", гр.София)

Ралица Александрова (ТК "НСА", гр.София) – Белослава Велева (ТК "Ника", гр.Бургас)


Програма :

16.2.19 – полуфинали единично юноши и девойки

17.2.19 - финали

Спонсори и партньори
Официални спонсориAES BulgariaMonbatБанкяУниверситетска болница
Официални партньориHEADAsicsМедицински Център СпортмедФИДУЕБ
Медийни партньори
ПартньориММСБОКITFTennis EuropeErasmus +Kinder+