Меню Вход

Известни са участниците в основната схема на Държавното лично първенство по тенис на закрито мъже „Бул Инс“

Известни са участниците в основната схема на Държавното лично първенство по тенис на закрито мъже „Бул Инс“
20-01-2019 19:57
Днес на кортовете в зала „София" в Борисовата градина завършиха квалификациите на Държавното лично първенство по тенис на закрито мъже „Бул Инс". Надпреварата ще продължи до 24 януари.

 

За основната схема се класираха Милен Янакиев (ТК "Вектор Тенис Спорт", гр.София), Леонид Шейнгезихтов (ТК "Левски", гр.София), Васил Младенов (ТК "Черно море Елит ", гр.Варна) и Васил Кирков (ТК "Асеновград", гр.Асеновград).

Днес се изиграха срещите от втория и третия кръг на квалификациите.


Резултати :

Квалификации 2- кръг :

Вениамин Нив – Мартин Атанасов 7:5, 4:6, 7:5

Милен Янакиев – Радослав Шандаров 6:3, 6:2

Васил Младенов – Диан Недев 6:2, 6:2

Венци Иванов – Кирил Захариев 6:3, 6:4

Васил Кирков – Георги Мирчев 6:0, 6:0

Леонид Шейнгезихтов – Васил Димитров 6:0, 6:3

Денислав Проданов – Любослав Иванчев 6:3, 4:6, 6:4

Мерт Рамадан – Мартин Станчев 4:6, 7:5, 7:5


Квалификации 3 (финален) кръг :

Милен Янакиев – Вениамин Нив 6:2, 6:3

Васил Младенов – Венци Иванов 6:1, 6:0

Васил Кирков – Денислав Проданов 6:2, 6:1

Леонид Шейнгезихтов – Мерт Рамадан 6:0, 6:2


Списък приети мъже основна схема :

1. Александър Лазов ТК "НСА", гр.София

2. Александър Лазаров ТК "Дема", гр.София

3. Мартин Димитров ТК "НСА", гр.София

4. Александър Донски ТК "Диана", гр.София

5. Габриел Донев ТК "НСА", гр.София

6. Пламен Милушев ТК "НСА", гр.София

7. Мартин Илиев ТК "Барс", гр.Велико Търново

8. Златан Палазов ТК "Локомотив ", гр.Пловдив

9. Ивайло Керемедчиев ТК "Бароко Спорт", гр.София

10. Фердун Шефкедов ТК "НСА", гр.София

11. Христо Валеов ТК "НСА", гр.София

12. Иван Пенев ТК "Локо 98", гр.Пловдив

13. Милен Янакиев ТК "Вектор Тенис Спорт", гр.София

14. Леонид Шейнгезихтов ТК "Левски", гр.София

15. Васил Младенов, ТК "Черно море Елит ", гр.Варна

16. Васил Кирков ТК "Асеновград", гр.Асеновград.


Жребий за осминафиналите :

Александър Лазов – Иван Пенев

Фердун Шефкедов – Александър Лазаров

Мартин Илиев – Васил Младенов

Александър Донски – Милен Янакиев

Васил Кирков – Пламен Милушев

Златан Палазов – Леонид Шейнгезихтов

Ивайло Керемедчиев – Мартин Димитров

Христо Валеов – Габриел Донев


Срещите започват в 10.00 часа


Шампионът на сингъл от Държавното първенство в зала и финалистът в надпреварата ще получат „уайлд кард" за квалификациите на изключително силното четвърто издание на турнира от сериите АТР 250 – Sofia Open. Шампионите на двойки от държавното първенство получават „уайлд кард" за основната схема на Sofia Open 2019.

Шампионатът е непосредствено преди големия тенис турнир в България, а участието в надпреварата от календара на АТР се превръща в голям стимул за българските тенисисти.


Програма :

21.01.19 - 1/8 единично + 1/4 двойки

22.01.19 - 1/4 единично + 1/2 двойки

23.01.19 - 1/2 единично + финал двойки

24.01.19 - финал единично

Спонсори и партньори
Официални спонсориAES BulgariaMonbatБанкяУниверситетска болница
Официални партньориHEADAsicsМедицински Център СпортмедФИДУЕБ
Медийни партньори
ПартньориММСБОКITFTennis EuropeErasmus +Kinder+