Items filtered by date: Април 2018 - Българска федерация по тенис

Григор Димитров се класира за първи път в кариерата си за полуфиналите на Мастърс 1000 турнира на червени кортове в Монте Карло. Димитров победи с 6:4, 7:6 (5) Давид Гофен в мач продължил 1 час и 47 минути. Двамата топ тенисисти изиграха страхотен двубой, който предложи куп обрати и драматични моменти.

Това беше 7-и успех за Григор от 8 мача с белгиеца. Малко по-късно днес двамата отново ще излязат на корта, но този път ще си партнират. Те ще играят на четвъртфинал в турнира на двойки срещу Марах (Австрия) и Павич (Хърватия).

Димитров и Гофен си размениха по един пробив в първата част, преди българинът да направи още едни пробив в десетия гейм за 6:4.

През втората част Гофен стартира отлично и поведе с 4:0 гейма, след което преднината му стана- 5:1. Димитров не предаде сета и спечели следващите пет гейма за 6:5. Сетът се реши в тайбрек в който Димитров спечели със 7:5 точки.

На полуфиналите Григор Димитров ще играе срещу 10-кратния шампион в турнира Рафаел Надал или австриеца Доминик Тийм.

Гергана Топалова се класира за полуфиналите на турнира „Plovdiv Cup“. Надпреварата за юноши и девойки до 18 години е от престижната втора категория на ITF и се провежда на кортовете на ТК“Локомотив“ гр. Пловдив.

Шампионката от миналата година Гергана Топалова ТК "Левски", гр.София победи шестата поставена Вероника Фалковска от Полша с 6:2, 6:2.

Мачът беше спрян заради дъжд при 1:1 гейма в първата част. За място на финал Топалова ще играе срещу Даша Лопатецкая (Украйна).

На двойки Гергана и Фалковска са водачки в схемата. Те ще играят по-късно днес на полуфинал срещу Кайша Ханеман (Швеция) и Андреа Велчеа (Румъния).

Джулия Терзийска получи травма и отпадна на четвърфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Шарм Ел Шейх (Египет) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставената под №4 българка се отказа при 5:7, 2:2 срещу участващата с "уайлд кард" Сай Самхита Чамарти (Индия).

Терзийска на два пъти пропиля пробив аванс в първия сет, а във втората част също стартира с брейк и поведе с 2:0, но след това Чамарти изравни. В този момент Джулия реши прекрати участието си в двубоя.

Българката заработи 2 точки за световната ранглиста. Предната седмица Терзийска спечели третата си титла за сезона

Екипът на Българска федерация по тенис отправя искрените си пожелания за добро здраве и много професионални успехи към президента на федерацията Стефан Цветков!

Сесил Каратанчева се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Дотън (САЩ) с награден фонд 80 хиляди долара.

Българката победи с 6:3, 6:2 Риса Одзаки от Япония, която е №267 в световната ранглиста. Срещата продължи 90 минути, а Каратанчева постигна 8 пробива в сервиса на японката.

Сесил постигна два пробива след 3:3 в първия сет и спечели с 6:3. Във втората част Каратанчева отново доминираше и след нова серия от три гейма затвори мача.

В първия кръг българката победи със 7:5, 6:0 поставената под №1 представителка на домакините Дженифър Брейди.

За победата си Каратанчева заработи 21 точки за световната ранглиста.

Григор Димитров се класира на четвъртфиналите "Мастърс" турнира в Монте Карло. Първата ракета на България направи обрат и победи с 4:6, 6:3, 6:4 Филип Колшрайбер. Това бе втора победа от два мача за Димитров над германеца, след като двамата се срещнаха преди година отново на клей и отново на "Мастърс" ниво, но в Мадрид.

Както и в мача си срещу Ербер във втори кръг, така и сега българинът се нуждаеше от сет време, за да намери печелившия си тенис, а после да заигра и много по-силно, за да стигне до обрат.

В спор за място на 1/2-финалите Димитров ще играе срещу Давид Гофен. По-рано днес белгиецът се наложи над Роберто Баутиста Агут с 6:4, 7:5.

Димитров и Гофен са играли седем пъти, като Гришо води с 6-1 победи. Последната победа дойде този сезон на 1/2-финал в Ротердам, когато се случи злополуката с Гофен, който преждевременно напусна корта, след като топката рикошира в рамката на ракетата му и го удари в окото. Двамата досега не са се срещали на клей.

Гергана Топалова се класира за четвъртфиналите на турнира „Plovdiv Cup“. Надпреварата за юноши и девойки до 18 години е от престижната втора категория на ITF и се провежда на кортовете на ТК“Локомотив“ гр. Пловдив.

Шампионката от миналата година Гергана Топалова ТК "Левски", гр.София победи Кристина Лавичкова от Чехия с 6:3, 6:0. За място на полуфиналите българката, която е е №37 в световната ранглиста при девойките ще играе срещу шестата поставена Вероника Фалковска от Полша. Двете са партньорки на двойки, където днес се класираха на полуфинал. Топалова и Фалковска победиха с 6:3, 7:6(3) Селма Кадар от Румъния и Изабела Заде от Италия.

Другата българка Дария Радулова ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора отпадна във втория кръг. Радулова отстъпи с 3:6, 3:6 на Ана Аркадинау от Гърция. Дария записа четири победи в турнира /три в квалификациите и една в основната схема/.

Адрияно Дженев ТК "Хасково 2015", гр.Хасково и Ангела Ганева ТК "Кристи", гр.Дряново спечелиха първите места на Държавен турнир с гостоприемство за юноши и девойки до 14 год. за "КУПА ХАСКОВО".

Надпреварата от календара на БФТенис се проведе на кортовете ТК "Хасково 2015", гр.Хасково. В състезанието взеха участие 70 юноши и 67 девойки.

Във финалната среща при юношите Адрияно Дженев победи с 6:1, 6:1 Виктор Марков ТК "Диана", гр.София. На трето място при юношите се класираха Михаил Иванов ТК "15:40", гр.София и Илиян Радулов ТК "Тракия СКЛАТ", гр.Пловдив.

haskovo singul momcheta 2viber image

haskovo singul momcheta viber image

При девойките Ангела Ганева победи във финалната среща Ира Тодориева ТК "Пазарджик" с 6:3, 6:3. На трето място при девойките се класираха Ева Бусаад ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора и Йоанна Радулова ТК "Тракия СКЛАТ", гр.Пловдив.

haskovo singul obstviber image

На двойки при юношите титлата спечелиха Виктор Марков ТК "Диана", гр.София и Михаил Иванов ТК "15:40", гр.София. Във финала Марков и Иванов се наложиха със 7:5, 7:5 над Дейвид Симеонов ТК "Кристи", гр.Дряново и Илиян Радулов ТК "Тракия СКЛАТ", гр.Пловдив.

haskovo dvoiki momcheta viber image

На двойки при девойките триумфираха Ира Тодориева ТК "Пазарджик" и Йоанна Радулова ТК "Тракия СКЛАТ", гр.Пловдив. На финала Тодориева и Радулова победиха с 6:0, 6:3 Александра Габровска ТК "15:40", гр.София и Каталина Петрова ТК "15:40", гр.София.

haskovo dvoiki momicheta viber image

Диа Евтимова и Юлия Стаматова отпаднаха във втория кръг на турнира на червени кортове в Анталия с награден фонд 15 хиляди долара. Поставената под № 5 Евтимова загуби с 2:6, 6:4, 4:6 от Анна Прибилова от Русия за 2 часа и 9 минути игра. Диа допусна девет пробива в подаването си и това се оказа от решаващо значение за поражението. В третата решителна част Евтимова на два пъти поведе с пробив, но не успя да се възползва от предимството си.

Другата българка Юлия Стаматова отстъпи с 3:6, 4:6 на Верена Мелис от Италия. Поставената под №8 Стаматова поведе с 3:1 в първия сет, но загуби следващите пет гейма за 4:6. Във втория сет Юлия допусна решаващ брейк при 4:4.

Евтимова и Стаматова заработиха по две точки за участието си във втория кръг.

Джулия Терзийска се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Шарм Ел Шейх (Египет) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставената под № 4 Терзийска разгроми с 6:1, 6:1 квалификантката Маделин Кобелт от САЩ за 51 минути игра. С успеха българката си осигури 2 точки за световната ранглиста.

Днешната победа и №20 в последните 21 мача за Джулия на сингъл на ниво ITF. Предната седмица Терзийска спечели третата си титла за сезона. На четвъртфиналите българката ще играе срещу Сай Самхита Чамарти от Индия.

В турнира на двойки Терзийска и британката Алиша Барнет се класираха на полуфинал. Поставените под №3 Терзийска и Барнет победиха с 6:4, 6:2 Смит и Уолтърс от Австралия.