TK “Черно Море Елит” спечели титлата на Държавното отборно първенство за мъже "Happy"

TK “Черно Море Елит” спечели титлата на Държавното отборно първенство за мъже
24-09-2010 03:00

24.09.2010 г.

1ТК "Черно Море Елит" (Варна), в състав Тодор Енев, Валентин Димов, Марсел Радев и Юмер Юмерво, триумфира с титлата на Държавното отборно първенство за мъже "Happy", след като във финалния двубой се наложи с 2-0 победи над ТК "Левски".

В първия мач Валентин Димов изоставаше с 2/5 в третия решителен сет, но успя да стигне до впечатляващ обрат, спечели пет поредни гейма и даде преднина от 1-0 на отбора на Черно море Елит, побеждавайки с 5/7 6/3 7/5 Илия Кушев

Във втората среща Тодор Енев се наложи със 7/6(5) 7/6(3) над Тихомир Грозданов и след общ резултат 2-0 ТК "Черно Море Елит" триумфира за четвърта поредна година с титлата на Държавното отборно първенство за мъже.

Двубоят отново премина през серия от обрати, като при при 5/4 и 6/5 гейма във втория сет Енев сервираше за мача, но Тихомир Грозданов на два пъти успяваше да върне пробива и се стигна до нов тайбрек. Играта продължаваше да бъде равностойна, но при 3-3 Тодор Енев спечели следващите четири разигравания, което сложи точка на спора в този атрактивен двубой.

На трето място се класира отборът на ТК "Суперспорт" (Варна), победил с 2-1 НСА.  В първата среща Димитър Петров поведе с 6/0 на Данаил Търпов и състезателят на НСА се отказа поради контузия. Във втория мач Александър Лазов изравни за 1-1 след победа с 6/3 6/2 над Ивайло Трайков, а при двойките Трендафилов/Трайков (Суперспорт)  се наложиха с 6/2 7/6(5) над Лазов/Търпов (НСА).

Държавното отборно първенство за мъже "Happy" е с общ награден фонд 10,000 лв., осигурени от веригата ресторанти Happy Bar & Grill. Шампионите от Черно Море Елит получиха 4,000 лв, финалистите от Левски - 2,000 лв., завършилите на трето място Суперспорт - 1,200 лв,  четвъртите НСА - 800 лв., а класиралите се на 5-8 място по 400 лв.

23.09.2010 г.1

ТК "Левски" се класира за финала на Държавното отборно първенство "Happy" с награден фонд 10,000 лв., осигурени от веригата ресторанти Happy Bar & Grill.

В мач от полуфиналите тенисистите на ТК "Левски" (София) отстраниха с 2-0 поставените под №2 ТК "Суперспорт" (Варна), след като Илия Кушев се наложи с 6/2 3/6 6/2  над Петър Трендафилов, а в също толкова оспорван и атрактивен двубой Тихомир Грозданов победи с 5/7 6/4 6/3 Ивайло Трайков.

В спора за титлата Левски ще се изправи срещу водачите в основната схема Черно Море Елит, отстранили с 2-1 състава на НСА. В първия мач Данаил Търпов даде преднина от 1-0 на НСА,  надигравайки със 7-6(5) 6-3 Валентин Димов. В двубой между първите ракети на двата отбора Тодор Енев се наложи със 7-5 5-7 6-3 над Александър Лазов, изравнявайки за 1-1.

Стигна се до решителен трети мач на двойки, в който Димов/Енев (Черно Море Елит) победиха с 6-2 7-6(4) Търпов/Лазов (НСА) и след общ резултат 2-1 поставените под №1 се класираха за финалния двубой, който ще се играе в петък от 10,00 ч. на централния корт на ТК "Черно Море Елит" във Варна.

22.09.2010 г.1

Първите четири поставени отбора на Държавното първенство за мъже "Happy" не срещнаха никакви проблеми в мачовете от четвъртфиналите и след убедителни победи си осигуриха място в следващата фаза на състезанието.

Водачите в основната схема ТК "Черно Море Елит" (Варна) се наложиха с 2-0 над ТК "Дема" (София), след като Тодор Енев  не даде и гейм на Мартин Томов, а Валентин Димов се наложи с 6/0 6/1 над Мартин Велев.

В спора за място на финала домакините от Черно Море Елит ще играят с отбора на НСА, който победи с 2-0 ТК "Сливен". На полуфиналите в мач между първите ракети един срещу друг ще се изправят Тодор Енев и Александър Лазов, а Валентин Димов ще играе срещу Данаил Търпов.

ТК "Левски" отстрани ТК "Академик", след като Илия Кушев се наложи с 6/1 6/0 над Иво Братанов, а Тихомир Грозданов победи с 6/3 6/2 Александър Велев. На полуфиналите Левски ще спори с поставените под №2 ТК "Суперспорт" (Варна).

Първи ракети на Левски и Суперспорт са Тихомир Грозданов и Ивайло Трайков, а във втория мач един срещу друг ще застанат Илия Кушев и Петър Трендафилов. Ако резултатът е равен, изходът на двубоя ще се реши от трети мач на двойки, а победителят ще се класира за финала.

Държавното отборно първенство за мъже "Happy" е с награден фонд 10,000 лв., осигурени от веригата ресторанти Happy Bar & Grill, а полуфиналите и финалът ще се предават на живо по Българската национална телевизия.1

21.09.2010 г.

Държавното отборно първенство за мъже "Happy" стартира във вторник на кортовете на ТК "Черно Море Елит" във Варна, а в среща от осминафиналите Иво Братанов и Александър Велев от ТК "Академик" дадоха общо само един гейм на представителите на ТК "Царевец".

На четвъртфиналите тенисистите на Академик ще се изправят срещу поставените под №3 ТК "Левски". В интересен двубой един срещу друг ще застанат вторите ракети на двата клуба Иво Братанов и Илия Кушев, а Александър Велев ще има тежката задача да търси победата в мача си срещу първата ракета на Левски Тихомир Грозданов.

В друга среща от програмата за вторник Мартин Томов и Мартин Велев от ТК "Дема" се наложиха съответно с 6/1 6/1 над Йосиф Михайлов и с 6/2 6/4 над Пиетро Кампи от ТК "Лозенец". На четвъртфиналите представителите на Дема ще играят с водачите в основната схема Черно Море Елит в състав Тодор Енев, Валентин Димов, Марсел Радев и Юмер Юмеров.

Поставени под №2 са ТК "Суперспорт" (Варна), където личат имената на Ивайло Трайков и Петър Трендафилов. На четвъртфиналите Суперспорт ще срещне отборът на Локомотив (Пловдив), който днес победи с 2-0 ТК "15-40" (София).В последният осминафинален мач ТК "Сливен" се наложи с 2-1 над ТК "Изида" (Добрич), а в опит да се класират за полуфиналите Драгомир Козаров и Стефан Трифонов ще се изправят срещу отбора на НСА, за който се състезават Александър Лазов, Данаил Търпов и Димитър Димов.

Държавното отборно първенство за мъже "Happy" е с награден фонд 10,000 лв., осигурени от веригата ресторанти Happy Bar & Grill. Полуфиналите и финалът ще се предава директно по Българската национална телевизия.1