Страхотно представяне на българчетата на финалите на веригата „Kinder+ Sport"

Страхотно представяне на българчетата на финалите на веригата „Kinder+ Sport
14-10-2018 16:23
Българските тенисисти се представиха изключително силно на финалния световен турнир от веригата „Kinder+ Sport". Надпреварата се проведе между 10 и 14 октомври на кортовете на академията на Патрик Муратоглу в Ница. В състезанието участие взеха 10 родни тенисисти.

Иван Иванов (ТК "Испано"), гр. Варна спечели титлата при момчетата до 10 годишна възраст.

Ивайло Симеонов (TK "Кристи"), гр.Дряново стана вицешампион за момчета до 12 г.

Ива Иванова (TK "Железничар 1996"), гр.Пловдив и Яна Кирчева (TK "15:40"), гр.София спечелиха бронзови медали при момичетата до 12 г. Трето място при момичетата до 10 г. завоюва Силвия Стайкова (TK "Роза"), гр.Казанлък.

Христиан Биджев (TK "Малееви"), гр.София – момчета 12 г. и Николай Бунчев (TK "Бароко Спорт"), гр.София – момчета 10 г. спечелиха първото място в утешителната надправера. Второ място в утешителната надпревара при момичетата до 12 г. спечели Ивона Савекова (TK "Пиронкови"), гр.Пловдив.

Калоян Шиков (TK "Ямбол 2005"), гр.Ямбол – момчета до 10 г. и Елеонора Тонева (TK "15:40"), гр.София – момичета до 10 г. завършиха на пето място.

На финалите участваха националните шампиони по проекта от България, Австрия, Германия, Унгария, Израел, Малта, Люксембург, Полша, Монако, Ирландия, Италия и Франция.

Участието на най-добрите млади български тенисисти на турнира "Киндер + спорт " е по Програмата "Тенисът - Спорт за всички", която е финансирана от Министерството на младежта и спорта.

Треньори на родните таланти бяха Велиан Бакалов и Златка Петрова.

„Киндер+ Спорт" e международен социален проект на Ferrero Group, който има за цел да даде възможност на максимален брой деца от цял свят да усетят радостта от движението.