Меню Вход

11 българчета се класираха за четвъртфиналите на „Avenue Cup“

11 българчета се класираха за четвъртфиналите на „Avenue Cup“
11-10-2018 19:19
11 родни тенисисти /7 юноши и 4девойки/ се класираха за третия кръг на турнира от пета категория на ITF „Avenue Cup" в Бургас. Надпреварата се провежда на кортовете на ТК „Авеню".

 

При юношите напред продължават : Самуил Конов (ТК "Испано", гр.Варна), Денислав Проданов (ТК "Авеню", гр.Бургас), Симеон Костов (ТК "Авеню", гр.Бургас), Симеон Терзиев (ТК "Диана", гр.София), Васил Димитров (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София), Христо Валеов (ТК "Локомотив 1929", София) и Веселин Киселков (ТК "Авеню", гр.Бургас)

 

Юноши 1/8-финали :

Васил Димитров (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) – Мерт Рамадан (ТК "Хасково") 6-4, 6-3

Христо Валеов (ТК "Локомотив 1929", София) – Димитриос Хумис (Гърция) 6-0, 6-1

Стефан Никула (Румъния) – №13 Симеон Костов (ТК "Авеню", гр.Бургас) 2-6, 5-7

№15 Веселин Киселков (ТК "Авеню", гр.Бургас) – №2 Диан Недев (ТК "Шуменец", Шумен) 6-3, 6-1

№12 Стефан Андрей (Румъния) – №5 Самуил Конов (ТК "Испано", гр.Варна) 2-6, 2-6

№6 Адриан Бережану (Румъния) – №10 Денислав Проданов (ТК "Авеню", гр.Бургас) 6-0, 1-6, 1-6

№16 Тоган Токач (Турция) – №4 Симеон Терзиев (ТК "Диана", гр.София) 2-6, 3-6

№9 Пьотр Нестеров (ТК "Черно море Елит", гр.Варна) – №8 Лука Андонов (Македония) 4-6, 3-6


При девойките за четвъртфиналите се класираха четири наши момичета. Това са Стела Пеева (ТК "Авеню", гр.Бургас), Даря Шаламанова (ТК "Авеню", гр.Бургас), Денислава Глушкова (ТК "Дема", гр.София) и Катерина Димитрова (ТК "Локо 98", гр.Пловдив).


Девойки 1/8-финали

Стела Пеева (ТК "Авеню", гр.Бургас) – Стефана Лазар (Румъния) 4-6, 7-5, 6-4

№13 Катерина Димитрова (ТК "Локо 98", гр.Пловдив) – Анна Зирянова (Русия) 6-3, 7-5

№15 Мирела Шкумбова (ТК "Банкя", гр.София) – №2 Даря Шаламанова (ТК "Авеню", гр.Бургас) 0-6, 1-6

№3 Денислава Глушкова (ТК "Дема", гр.София) – Виолина Митрофанова (ТК "Спорт Палас", гр.Сливен) 6-2, 6-2

№1 Елена Кралева (ТК "Авеню", гр.Бургас) – №14 Чезара Пенчея (Румъния) 0-6, 6-4, 5-7

№12 Лилия Димова (ТК "Хасково 2015") – №6 Бианка Барбулеску (Румъния) 3-6, 4-6

№8 Андреа Лила (Румъния) – Виктория Велева 6-4, 4-6, 6-1

Спонсори и партньори
Официални спонсориAES BulgariaMonbatБанкяFPI
Официални партньориHEADAsicsSoCourt
Медийни партньориTennis 24
ПартньориММСБОКITFTennis EuropeKinder+