Григор Димитров приключи участието си в Модена след загуба на четвъртфиналите

24-07-2010 03:00

24.07.2010 г.

Григор Димитров загуби с 2/6 6/1 1/6 от поставения под №7 Андреа Арнаболди (Ита) в мач от четвъртфиналите на фючърса с награден фонд $15,000 в италианския град Модена.

Григор, който до този момент имаше седем поредни победи, ще играе и през следващата седмица, като това ще стане на фючърса с награден фонд $15,000 (плюс гостоприемство) в Дортмунд (Германия). В момента първата ни ракета е четвърти поставен в основната схема, а мачовете започват във вторник (27-ми юли). 22.07.2010 г.

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на фючърса с награден фонд $15,000 в Модена, след като в мач от втори кръг на турнира се наложи с 6/3 6/1 над преминалия през квалификациите Жулиен Жели.

Французинът бе равностоен само в началните минути на двубоя, но при резултат 2-2 в първия сет Григор спечели 10 от следващите 12 гейма, с което си осигури и място сред осемте най-добри тенисисти на турнира.

Това бе седма поредна победа за 19-годишният българин, който през миналата седмица триумфира с титлата на фючърса в Трир, а в опит да се класира за полуфиналите в Модена ще се изправи срещу поставения под №6 Андреа Арнаболди (Италия), намиращ се на 326-то място в световната ранглиста.

Двубоят между Григор Димитров и представителя на домакините ще се играе в петък, а точният час ще стане ясен в четвъртък вечерта, когато бъде публикувана програмата за деня.