България губи с 3-0 от Словения в мач от втора група на Евро-африканската зона на купа Дейвис

09-07-2010 03:00

1

Националният отбор на България претърпя загуба от Словения в мача на двойки, което доведе и до преднина от 3-0 в полза на домакините в двубоя от втора група на Евро-африканската зона на купа Дейвис.

В петък Тодор Енев се изправи срещу първата ракета на домакините и въпреки, че противникът му бе с близо 600 места по-напред от него в световната ранглиста, българинът игра като равен с равен, но за съжаление Грега Жемля победи с 6/3 6/1 2/6 6/4.

Във втората среща Григор Димитров  поведе със сет аванс на 157-мия в света Блаж Кавчич, но успехът отново бе за Словения и след 1/6 6/1 6/0 6/3 Кавчич донесе преднина от 2-0 на домакините.

В събота се игра мачът на двойки, където на корта излязоха Ивайло Трайков и Григор Димитров. Българските тенисисти дадоха всичко от себе си и се бореха достойно през целият двубой, но Лука Грегорц и Грега Жемля донесоха трета поредна победа за Словения след успех с 6/7(3) 7/6(2) 7/6(12) 6/3.

1

Българските тенисисти спечелиха първата част в тайбрек, а във втората сервираха при резултат 5-4 в тяхна полза, но словенците успяха да върнат пробива в последния възможен момент, а малко по-късно стигнаха до успеха във втория сет след 7-2 точки в тайбрека.

Димитров и Трайков поведоха с 3-0 на старта на третата част, но домакините отново върнаха пробива и за трети пореден път се стигна до тайбрек. Националите ни спасиха множество сетболи, пропуснаха няколко на сервис на противника си, но след 14-12 точки словенците поведоха с 2-1 сета.

В четвъртата част домакините пробиха подаването на българите, задържаха преднината си и след близо 4 часа истинска битка на корта, достигнаха до крайната победа с резултат 6/7(3) 7/6(2) 7/6(12) 6/3.

Въпреки загубата националите ни получиха похвали за добрата игра от словенските медии, а след края на двубоя капитанът на домакините сподели, че "българите показаха супер тенис в почти всеки гейм, но тайбреците решиха изхода на мача".

След днешния си успех Словения поведе с 3-0, което им донесе и крайната победа, а България запазва мястото си във втора група благодарение на победата с 3-2 срещу Монако. Следващите два мача са без значение за крайния изход на двубоя, а по програма четвъртата среща ще започне в неделя от 13,00 ч. българско време.