България разгроми Мароко на Световното за девойки до 14 год.

08-08-2018 15:46
България записа първата си победа на Световното първенство за девойки до 14 год в Простейов (Чехия). Нашите момичета спечелиха категорично срещу Мароко с 3:0 победи.

В първата среща Денислава Глушкова победи със 7:5, 7:6(7) Чемс Зеглоули в мач продължил 2 часа и 54 минути. Глушкова спаси три мачбола в тайбрека на втората част за да триумфира с 9-7 точки. След това Катерина Димитрова се наложи с 6:0, 6:4 над Ясмин Кабай за 70 минути игра. Димитрова отстъпваше с 0:4 във втория сет, но спечели следващите 6 гейма. В срещата на двойки Катерина Димитрова и Михаела Цонева победиха с 6:3, 6:1 двойката на Мароко.

Така България зае трето място в предварителна група „А" и продължава за разпределение на местата от 9-о до 16-о. Преди този мач нашите момичета допуснаха драматични загуби с по 1:2 победи от Чехия и Япония.