Меню Вход

14 българчета се класираха за 1/8-финалите на „Elia Cup“

14 българчета се класираха за 1/8-финалите на „Elia Cup“
31-07-2018 18:37
14 българчета /7 момчета и 7 момичета/ записаха победи на турнира по тенис за юноши и девойки от втора категория на Тенис Европа „Elia Cup". От тази година международният турнир до 14 г., провеждащ се на ТК „Левски", вдигна категорията си. Турнирът ще се проведе до 5 август, а основните схеми при юношите и девойките са от по 48 състезатели.

При юношите за осминафиналите се класираха : Виктор Марков ТК "Диана", гр.София, Янаки Милев ТК "Локо 98", гр.Пловдив, Борислав Златанов ТК "Пазарджик", Михаил Иванов ТК "15:40", гр.София, Светлин Керемедчиев ТК "Железничар 1996", гр.Пловдив, Илиян Радулов ТК "Тракия СКЛАТ", гр.Пловдив и Симеон Латинчев ТК "Виа Тенис Стар", гр.София.


Резултати на българите 1/16-финали :

№2 Светлин Керемедчиев – Димитър Томов 6:0, 6:2

№5 Виктор Марков – Стефан Скобелев (Сърбия) 7:5, 6:4

Борислав Златанов – №8 Димитър Пенчев 2:6, 6:0, 6:0

№11 Янаки Милев – Дерин Атачан (Турция) 6:3, 5:2 и отказване

№10 Михаил Иванов – Алехандро Кретцер (Испания) 6:3, 7:6(3)

№12 Илиян Радулов – Карел Весел (Белгия) 6:2, 6:1

Симеон Латинчев –№7 Чем Атламис (Турция) 7:6(4), 6:2

Урас Асил (Турция) – №6 Адрияно Дженев 6:3, 6:4

№13 Ахмед Хъртич (Босна и Херцеговина) – Мартин Десподов 6:2, 6:4

№16 Ваня Петров (Сърбия) - Джордж Лазаров 7:6(6), 3:6, 6:4

№14 Вук Радженович (Сърбия) – Александър Николов 7:6(4), 7:5


При девойките за осминафиналите се класираха : Михаела Цонева ТК "Кристи", гр.Дряново, Виктория Велева, Виолина Митрофанова ТК "Спорт Палас", гр.Сливен, Мария Танева ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора, Ангела Ганева ТК "Кристи", гр.Дряново, , Йоана Радулова TK "Тракия СКЛАТ", гр.Пд и Ева Бусаад ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора.


Резултати на българките от 1/16-финали :

№4 Михаела Цонева – Андра Сирбу (Румъния) 6:1, 6:1

№6 Виктория Велева – Никол Йорданова 6:1, 6:4

№8 Виолина Митрофанова –Сара Долс (Испания) 6:4, 6:3

№11 Мария Танева – Надежда Петкова 6:1, 6:0

Ангела Ганева – №16 Юлия Йонуску (Румъния) 7:6(7), 6:7(4), 6:3

Йоана Радулова – №10 Мария Андриенко (Русия) 6:4, 6:2

Ева Бусаад – №12 Ясмина Нигаветцианова (Русия) 7:5, 6:2

№1 Ксения Зайцева (Русия) – Ира Тодориева 6:2, 7:5

№2 Мара Гае (Румъния) – Биляна Милчева 6:0, 6:2

№5 Емилия Здравкович (Сърбия) – Йоана Константинова 6:3, 6:0

№9 Атина Пита (Гърция) – Габриела Митева 6:2, 6:0


В надпреварата участват всички български състезатели от „Б" националния ни тим до 14 годишна възраст. Те участват в турнира благодарение на програмата „3Т – Тенис, Тийм, Талант" на БФТ и нейните партньори „Адвент Груп", „Асикс" и „Гроугрийн Юръп" АД. Треньор на тима ни е Велиан Бакалов.

Спонсори и партньори
Официални спонсориAES BulgariaMonbatБанкяУниверситетска болница
Официални партньориHEADAsicsМедицински Център СпортмедФИДУЕБ
Медийни партньори
ПартньориММСБОКITFTennis EuropeKinder+