Кузманов спечели две победи за един ден и влезе в основната схема в Полша

30-07-2018 20:00
Димитър Кузманов се класира в основната схема на турнира от Чаланджър сериите в Сопот (Полша), който е с награден фонд 64 000 евро и гостоприемство.

В решаващия трети квалификационен кръг Мико разгроми представителя на домакините Ян Зелински с 6:0, 6:1, постигайки втори успех в рамките на деня.

По-рано днес Кузманов спаси мачбол и елиминира друг представител на домакините Гжегож Панфил (Полша) с 5:7, 6:3, 7:6(4) след 2:46 часа игра.

Мико навакса изоставане от 2:5 гейма в третия сет. Панфил дори имаше мачбол при 5:4 и сервис на съперника, но не успя да го реализира. В последствие Кузманов отново проби и при 6:5 сервираше за мача, но допусна брейк. В тайбрека българинът взе първите четири точки и това се оказа решаващо.

С класирането си за основната схема Кузманов заработи 5 точки за световната ранглистата.