Меню Вход

16 българчета записаха победи на старта на „Elia Cup“

16 българчета записаха победи на старта на „Elia Cup“
30-07-2018 20:36
16 българчета /7 момчета и 9 момичета/ записаха победи на турнира по тенис за юноши и девойки от втора категория на Тенис Европа „Elia Cup". От тази година международният турнир до 14 г., провеждащ се на ТК „Левски", вдигна категорията си. Турнирът ще се проведе до 5 август, а основните схеми при юношите и девойките са от по 48 състезатели.

 

От българите при юношите за втория кръг се класираха : Лъчезар Луков Каракашев ТК "Левски", Борислав Златанов ТК "Пазарджик", Димитър Томов ТК "15:40", гр.София, Мартин Десподов ТК "15:40", гр.София, Александър Николов ТК "Диана", гр.София, Джордж Лазаров ТК "Дема", гр.София и Симеон Латинчев ТК "Виа Тенис Стар", гр.София.


Резултати на българите от първия кръг :

Лъчезар Каракашев – Алесандро Бух (Полша) 6-1, 7-6(2)

Борислав Златанов – Роберт Гуна (Румъния) 7-6(3), 6-4

Димитър Томов – Платон Кузнецов (Русия) 6-4, 6-4

Мартин Десподов – Раду Флореа (Румъния) 6-1, 6-2

Александър Николов – Християн Семерджчиев 6-3, 7-6(5)

Джордж Лазаров – Илия Аврамов (Австрия) 6-0, 6-0

Симеон Латинчев – Петър Маркович (Сърбия) 6-2, 6-2

Матей Онофрей (Румъния) – Християн Боримечков 6-3, 6-3

Мариос Самоладас (Гърция) – Калоян Маринов 6-0, 6-0

Андрей Фирару (Румъния) – Дейвид Симеонов 6-3, 4-6, 7-5

Карел Весел (Румъния) – Виктор Стоянов 6-1, 6-0

Стефан Скобелев (Сърбия) – Александър Митков 6-1, 6-0

Кирил Колганов (Казахстан) – Мартин Поповски 6:1, 6:1

Алехандро Кретцер (Испания) – Рафаел Зард 6-4, 5-7, 6-1


При девойките за втория кръг се класираха : Йоана Константинова ТК "Плевен 90", Ева Бусаад ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора, Ира Тодориева ТК "Пазарджик", Никол Йорданова ТК "Троян СТК", Габриела Митева ТК "Виа Тенис Стар", гр.София, Биляна Милчева ТК "Левски", Надежда Петкова ТК "15:40", гр.София, Йоана Радулова TK "Тракия СКЛАТ", гр.Пд и Ангела Ганева ТК "Кристи", гр.Дряново.


Резултати на българките от първия кръг:

Йоана Константинова – Кармен Херея (Румъния) 7-5, 6-0

Ева Бусаад – Асия Басаран (Турция) 6-3, 6-2

Ира Тодориева - Елиф Албайрак (Турция) 6-0, 6-4

Никол Йорданова – Йелена Гошкович (Сърбия) 7-5, 3-6, 6-4

Габриела Митева – Ана Сабикова (Словакия) 6-4, 6-2

Биляна Милчева – Йвон Субев (Великобритания) 6-3, 6-3

Надежда Петкова – Ерика Сегони (Италия) 1-6, 6-3, 7-6(4)

Йоана Радулова – Елиф Гунал (Турция) 6-1, 6-1

Ангела Ганева – Кармен Бру (Испания) 6-3, 7-6(4)

Нора Хедери (Великобритания) – Михаела Йорданова 6-1, 6-1

Изабелла Пампулов (САЩ) – Лидия Енчева 6-4, 6-1

Джиневра Готарди (Италия) – Цвета Радева 6-3, 6-2

Найра Геворкян (Русия) – Виктория Лазарова 4-6, 6-2, 6-2

Сара Долс (Испания) – Йоана Дудова 6-3, 1-6, 6-4

Неда Миленкович (Сърбия) – Мария Рогачева 7-5, 6-2

Андра Сирбу (Румъния) – Венета Генчева 4-6, 6-4, 6-3


Още 11 българчета /7 юноши и 4 девойки/ ще започнат утре директно от втория кръг на турнира.


В турнира участват и всички български състезатели са част от „Б" националния ни тим до 14 годишна възраст. Те участват в турнира благодарение на програмата „3Т – Тенис, Тийм, Талант" на БФТ и нейните партньори „Адвент Груп", „Асикс" и „Гроугрийн Юръп" АД. Треньор на тима ни е Велиан Бакалов.

Спонсори и партньори
Официални спонсориAES BulgariaMonbatБанкяУниверситетска болница
Официални партньориHEADAsicsМедицински Център СпортмедФИДУЕБ
Медийни партньори
ПартньориММСБОКITFTennis EuropeErasmus +Kinder+