Адриан Андреев излиза днес във финал на Европейското първенство, националите до 12 год. в решаващи мачове за класиране на финалите на Европейската купа

29-07-2018 10:40
Днес около 12.30 часа българско време Адриан Андреев ТК "Левски", гр.София ще спори за титлата на Европейското първенство за юноши и девойки до 18год. в Клостерс (Швейцария). Съперник на Андреев ще бъде Йoнас Фoрейтек от Чехия. През миналата година Адриан спечели бронзов медал на европейското до 16 год и победи Фoрейтек на четвъртфиналите.

Любителите на тениса в София могат да гледат срещата на живо на Националният тенис център в Борисовата градина.

През 2011 год. Димитър Кузманов игра финал на Европейско първенство за юноши. Тогава Мико отстъпи на финала с 5:7, 6:7 (4) на Роберто Карбайес Баена от Испания.

През 2009 година Виктория Томова спечели титлата от Европейското до 14 год. в чешкия град Пилзен.

Днес ще се играят и решителните срещи на националните отбори до 12 год. за класиране на финалите Европейската отборна лятна купа.

В Редзато (Италия) момичетата се изправят срещу Русия. България е в състав :Каталина Петрова - ТК "15:40", гр.София, Йоана Константинова - ТК "Плевен 90", гр.Плевен, Росица Денчева - ТК "Плевен 90", гр.Плевен и треньор - Даниел Ангелов. Трябва да отбележим, че две от нашите момичета са на 11 годишна възраст. През зимата този отбор се класира на финалите и спечели шесто място в Европа.

Момчетата до 12 год. излизат срещу домакините от Румъния в Галац. Нац. отбор е в състав Георги Георгиев - ТК "Свиленград", Ангел Владов - ТК "Супер Спорт", гр.Варна, Павел Маринов - ТК "Супер Спорт", гр.Варна и треньор - Кристин Грозданов.

През 2016 година и двата ни отбора до 12 год. се класираха на финалите на Европейската отборна лятна купа. Тогава момичетата в състав Стела Пеева ТК "Авеню", Kатерина Димитрова и Денислава Глушкова с треньор Крум Крумов триумфираха с титлата.

Днес Александър Лазаров играе на финал на турнира по тенис на червени кортове в Телави (Грузия) с награден фонд 15 хиляди долара. В спор за титлата поставеният под № 5 Лазаров ще играе срещу Максим Тихомиров (САЩ).