Дъжд прекрати мача на Ганева в Словения

11-07-2018 19:58

Дъжд прекрати мача на Ангела Ганева (ТК „Кристи", Дряново) от третия кръг на международния турнир за юноши и девойки до 14 г. от календара на Тенис Европа в словенския град Порторож.

Нашето момиче (на снимката) загуби първия, но спечели втория сет срещу представителката на домакините Пеа Мария Ребек, преди мачът им да бъде прекратен при резултат 1:6, 6:3, 4:4. Двубоят им ще бъде доигран утре, съобщи треньорът на отбора ни Велиан Бакалов.

За ¼-финалите се класира другата ни тенисистка - Виолина Митрофанова (ТК „Спорт Палас", Сливен), която победи Кристина Костелна от Чехия с 6:1, 6:0.

За жалост и тримата ни представители при юношите загубиха своите срещу днес и не успяха да стигнат до ¼-финалите.

Димитър Пенчев (ТК „Кристи", Дряново) отстъпи с 1:6, 1:6 пред словака Павел Гула. Михаил Иванов (ТК „15:40", София) загуби от друг словак – Матей Палко, с 2:6, 2:6. Виктор Марков (ТК „Диана", Сф) пък не удържа на натиска на Дориан Лей от Франция и отпадна, въпреки че бе спечелил първия сет – 6:4, 1:6, 1:6.

Всички български състезатели продължават в турнира на двойки. Те са част от „Б" националния тим на България до 14 г. и участват в турнира благодарение на програмата „3Т – Тенис, Тийм, Талант" на БФТ и нейните партньори „Адвент Груп", „Асикс" и „Гроугрийн Юръп" АД.