Меню Вход

10 българчета се класираха за четвъртфиналите на „Dema Cup“

10 българчета се класираха за четвъртфиналите на „Dema Cup“
10-07-2018 17:04
10 българчета /5 юноши и 5 девойки / се класираха за втория кръг на турнира от втора категория на Тенис Европа „Dema Cup". Надпреварата е за юноши и девойки до 16 годишна възраст.

 

При юношите поставеният под №1 Пьотр Нестеров ТК "Черно море Елит ", гр.Варна направи втори пореден обрат и победи Владимир Попов ТК "Стоянстрой", гр.Пловдив с 4:6, 6:3, 7:5. Мерт Рамадан ТК "Хасково" победи с 6:4, 6:4 поставеният под №2 Марко Топо от Сърбия.

№3 в схемата Марио Радев ТК "15:40", гр.София се наложи с 6:2, 6:3 над Никола Керемедчиев ТК "Дема", гр.София. Веселин Киселков ТК "Авеню", гр.Бургас елиминира друг българин №4 Максим Хорозов ТК "Джуниър Про", Пловдив с 6:1, 6:4. Денислав Проданов ТК "Авеню", гр.Бургас победи с 3:6, 6:2, 6:0 Александър Темов ТК "Диана", гр.София.


Резултати на българите :

Юноши 1/8-финали:

№1 Пьотр Нестеров - Владимир Попов 4:6, 6:3, 7:5

№3 Марио Радев - Никола Керемедчиев 6:2, 6:3

Веселин Киселков - №4 Максим Хорозов 6:1, 6:4

Денислав Проданов – Александър Темов 3:6, 6:2, 6:0

Мерт Рамадан – №2 Марко Топо (Сърбия) 6:4, 6:4

Павлос Парсон (Кипър) - №8 Светлин Керемедчиев 7:6(9), 7:5


При девойките поставената под №2 Катерина Димитрова ТК "Локо 98", гр.Пловдив записа категорична победа с 6:1, 6:2 над Александра Салникова (Русия). Четвъртата поставена Денислава Глушкова ТК "Дема", гр.София победи Марина Магай (Русия) с 6:1, 6:1. Никол Русева ТК "Престиж", гр.Велико Търново елиминира Мартина Марков (Германия) с 6:3, 6:4. Михаела Цонева ТК "Кристи", гр.Дряново се наложи с 6:1, 6:1 над Габриела Митева ТК "Виа Тенис Стар", гр.София. Шампионката от „Sport Palace Cup" Лилия Димова ТК "Хасково 2015" победи с 6:2, 4:6, 6:1 Александра Ганева ТК "Малееви", гр.София.


Ето резултатите на българките :

Девойки 1/8-финали:

№2 Катерина Димитрова – Александра Салникова (Русия) 6:1, 6:2

№4 Денислава Глушкова – Марина Магай (Русия) 6:1, 6:1

№7 Никол Русева – Мартина Марков (Германия) 6:3, 6:4

Михаела Цонева – Габриела Митева 6:1, 6:1

Лилия Димова - Александра Ганева 6:2, 4:6, 6:1

№1 Тамари Гагошидзе (Грузия) - Мирела Шкумбова 6:7(7), 7:5, 6:2

№8 Ярослава Свиатетская (Русия)– Мария Танева 6:2, 6:3


Благодарение на партньорството на Българската федерация по тенис и SoCourt може да гледате на живо срещите от турнира „Dema Cup".

Мачовете може да наблюдавате във фейсбук страницата на БФТ :

https://www.facebook.com/BulgarianTennisFederation/

Спонсори и партньори
Официални спонсориAES BulgariaMonbatБанкяFPI
Официални партньориHEADAsicsSoCourt
Медийни партньориTennis 24
ПартньориММСБОКITFTennis EuropeKinder+