Меню Вход

Страхотно начало на българчетата на „Dema Cup“

Страхотно начало на българчетата на „Dema Cup“
09-07-2018 20:40
19 българчета /10 юноши и 9 девойки / се класираха за втория кръг на турнира от втора категория на Тенис Европа „Dema Cup". Надпреварата е за юноши и девойки до 16 годишна възраст.

 

При юношите поставеният под №1 Пьотр Нестеров ТК "Черно море Елит ", гр.Варна направи обрат и победи с 6:7(5), 6:3, 6:0 Хенофон Неофиту (Кипър). №3 в схемата Марио Радев ТК "15:40", гр.София се наложи над Фотиос Антониадис (Гърция) с 6:2, 6:1. №4 Максим Хорозов ТК "Джуниър Про", Пловдив елиминира със 7:6(2), 6:1 Ваня Воинович (Сърбия).

За осминафиналите се класираха още: Никола Керемедчиев ТК "Дема", гр.София, Александър Темов ТК "Диана", гр.София, Светлин Керемедчиев ТК "Железничар 1996", гр.Пловдив, Денислав Проданов ТК "Авеню", гр.Бургас, Мерт Рамадан ТК "Хасково", Веселин Киселков ТК "Авеню", гр.Бургас и Владимир Попов ТК "Стоянстрой", гр.Пловдив.


Резултати на българите :

Юноши 1/16-финали:

№1 Пьотр Нестеров – Хенофон Неофиту (Кипър) 6:7(5), 6:3, 6:0

№3 Марио Радев – Фотиос Антониадис (Гърция) 6:2, 6:1

№4 Максим Хорозов – Джеордже Шинтеие (Румъния) 7:6(2), 6:1

Никола Керемедчиев – Ваня Воинович (Сърбия) 6:2, 6:1

Александър Темов – Лазар Данич (Сърбия) 6:3, 7:6(6)

№8 Светлин Керемедчиев – Филип Поехл (Австрия) 6:2, 6:2

Денислав Проданов – №7 Дмитрий Йерохин (Украйна) 6:2, 6:2

Мерт Рамадан – Валентин Лукшански (Латвия) 6:2, 6:3

Веселин Киселков – Константинос Терлемес (Гърция) 6:1, 6:0

Владимир Попов – Велко Крстич (Сърбия) 6:1, 4:6, 6:1

№2 Марко Топо (Сърбия) - Денислав Маринов 6:1, 6:4

Ведран Радониан (Македония) – Лъчезар Каракашев 6:0, 6:0

Павлос Парсон (Кипър) – Ивайло Дечев 6:4, 6:4

Мерт Арабачи (Турция) – Мартин Десподов 6:3, 6:0

Горан Янкуловски (Македония) – Виктор Янев 6:1, 6:2

Оливер Сабо (Сърбия) – Никола Колячев 6:1, 6:4


При девойките поставената под №2 Катерина Димитрова ТК "Локо 98", гр.Пловдив не загуби гейм -6:0, 6:0 срещу Мария Никулае (Германия). Четвъртата поставена Денислава Глушкова ТК "Дема", гр.София победи Стефания Гиоргита (Румъния) със 7:5, 6:2. Михаела Цонева ТК "Кристи", гр.Дряново победи третата поставена Александра Симева (Македония) с 6:2, 4:6, 6:2. Шампионката от „Sport Palace Cup" Лилия Димова ТК "Хасково 2015" елиминира №5 в схемата Анастасия Параскеводу (Гърция). За осминафиналите при девойките се класираха още : Никол Русева ТК "Престиж", гр.Велико Търново, Мария Танева ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора, Александра Ганева ТК "Малееви", гр.София, Габриела Митева ТК "Виа Тенис Стар", гр.София и Мирела Шкумбова ТК "Банкя", гр.София.


Ето резултатите на българките :

Девойки 1/16-финали:

№2 Катерина Димитрова – Мария Никулае (Германия) 6:0, 6:0

№4 Денислава Глушкова – Стефания Гиоргита (Румъния) 7:5, 6:2

№7 Никол Русева – Василики Самара (Гърция) 6:1, 6:3

Лилия Димова - №5 Анастасия Параскеводу (Гърция) 7:6 4:1 отказване

Мария Танева - София Вдовиченко (Украйна) 6:3, 6:3

Михаела Цонева – №3 Александра Симева (Македония) 6:2, 4:6, 6:2

Александра Ганева – Алексия Траша (Румъния) 6:2, 6:4

Габриела Митева - Матеа Дапчевска (Швеция) 6:2, 6:4

Мирела Шкумбова – Стефания Пантая (Румъния) 6:0, 6:1

№8 Ярослава Свиатетская (Русия) – Стела Симеонова 6:3, 6:4

№6 Анастасия Гурева (Русия) – Илайда Озтурк 6:2, 6:0

№1 Тамари Гагошидзе (Грузия) – Елмона Ловчанова 6:1, 6:0

Лилия Митченко (Украйна) – Анита Иванова 6:2, 6:4

Марина Магаи (Русия) – Белослава Велева 3:6, 6:3, 6:4

Спонсори и партньори
Официални спонсориAES BulgariaMonbatБанкяУниверситетска болница
Официални партньориHEADAsicsВимакс Клима
Медийни партньори
ПартньориММСБългарски спортен тотализаторБОКITFTennis EuropeErasmus +Kinder+