ТК „Свиленград" стана шампион при момчетата на Държавното отборно първенство до 12 год.

ТК „Свиленград
06-07-2018 21:11
ТК „Свиленград", спечели титлата при момчетата на Държавното отборно първенство до 12 год. В изключително оспорван финал тенисистите на ТК „Свиленград" се наложиха с 3:2 победи над ТК „Супер Спорт", гр.Варна.

След разменени по две победи на сингъл, титлата се реши в срещата на двойки.

Държавното отборно първенство до 12 год се проведе на кортовете на ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора.

Георгиев/ Гавани – Маринов/ Владов 6:4, 7:5

Шампионите от ТК „Свиленград" бяха в състав Георги Георгиев, Робен Гавани, Димитър Берданков и Руси Георгиев.

ТК „Супер Спорт" бе представен от : Калоян Георгиев, Ангел Владов, Павел Маринов, Анри Варжабедян, Любомир Чакъров и Емил Маринов.

Изключително оспорвана беше и финалната среща за третото място. В нея ТК „15:40", гр.София се наложи с 3:2 победи над ТК „Августа Траяна", гр.Стара Загора.

В решителната среща на двойки Александър Василев и Йоан Найденов победиха с 6:3, 7:6(3) Борис Боюклиев и Димитър Байчев.

Бронзовите медалисти от ТК „15:40" бяха в състав : Александър Василев, Стефан Тонев, Йоан Найденов, Константин Кирчев и Димитър Добрев.

На пето място при момчетата се класира ТК „Кристи", гр.Дряново, на шесто ТК „Малееви", гр.София, седми е ТК „Шуменец"- 2, Шумен, а осми ТК „Албена" , гр.Пловдив.

Наградите на победителите връчи Петко Крумов - главен експерт "Туризъм, спорт и младежки дейности" в Община Стара Загора. Специален приз за „феърплей" получи Александър Василев от ТК „15:40", гр.София. Наградата за спортсменство връчи Цветелин Богданов – председател на ТК "Августа Траяна".