Меню Вход

Иванова и Шкумбова спечелиха титлата на двойки при девойките на „Sport Palace Cup“, 5 българчета се класираха за полуфиналите на сингъл

Иванова и Шкумбова спечелиха титлата на двойки при девойките на „Sport Palace Cup“, 5 българчета се класираха за полуфиналите на сингъл
05-07-2018 19:10
Анита Иванова ТК "Нова Загора" и Мирела Шкумбова ТК "Банкя", гр.София спечелиха титлата на двойки при девойките на турнира за юноши и девойки до 16 год. „Sport Palace Cup". Надпреварата е от трета категория на Тенис Европа и се провежда на кортовете на ТК "Спорт Палас", гр.Сливен.

 

Във финалната среща на двойки поставените под №4 българки победиха с 6:4, 6:2 първите поставени Параскевоуди и Самара от Гърция.

Финалната среща на двойки при юношите ще бъде изцяло българска. Марио Радев ТК "15:40" и Александър Темов ТК "Диана", гр.София ще играят срещу Веселин Киселков и Денислав Проданов ТК "Авеню", гр.Бургас.

5 българчета /3 юноши и 2 девойки/ се класираха за полуфиналите на сингъл.

При юношите Денислав Проданов ТК "Авеню", гр.Бургас победи поставеният под №1 Марио Радев ТК "15:40", гр.София с 4:6, 6:3, 6:0. №6 в схемата Веселин Киселков ТК "Авеню", гр.Бургас се наложи с 6:4, 6:0 над № 3 Дмитрий Йерокхин от Украйна. №7 Мерт Рамадан ТК "Хасково" елиминира Басилис Волтиракис (Гърция) с 6:4, 6:1. №5 в схемата Владимир Попов ТК "Стоянстрой", гр.Пловдив отстъпи в два сета на поставеният под №2 Петър Теодорович (Сърбия).

Юноши 1/4-финали :

Денислав Проданов - №1 Марио Радев 4:6, 6:3, 6:0

№ 6 Веселин Киселков – № 3 Дмитрий Йерокхин (Украйна) 6:4, 6:0

№ 7 Мерт Рамадан – Басилис Волтиракис (Гърция) 6:4, 6:1

№2 Петър Теодорович (Сърбия) – № 5 Владимир Попов 6:0, 7:6(4)

При девойките Виолина Митрофанова ТК "Спорт Палас", гр.Сливен победи изключително драматично Лавина Танасие (Румъния) с 4:6, 6:2, 7:6(6). Лилия Димова ТК "Хасково 2015" елиминира друга българка Мирела Шкумбова ТК "Банкя", гр.София с 3:6, 6:4, 6:4. Поражение претърпя Анита Иванова ТК "Нова Загора" с 3:6, 2:6 от Васили Самара (Гърция).

Девойки ¼-финали :

Виолина Митрофанова – Лавина Танасие (Румъния) 4:6, 6:2, 7:6(6)

Лилия Димова – №7 Мирела Шкумбова 3:6, 6:4, 6:4

Васили Самара (Гърция) - Анита Иванова 6:3, 6:2

Благодарение на партньорството на Българската федерация по тенис и SoCourt може да гледате на живо срещите от турнира „Sport Palace Cup" в Сливен.

Мачовете може да наблюдавате във фейсбук страницата на БФТ :

https://www.facebook.com/BulgarianTennisFederation/

Спонсори и партньори
Официални спонсориAES BulgariaMonbatБанкяУниверситетска болница
Официални партньориHEADAsicsВимакс Клима
Медийни партньори
ПартньориММСБългарски спортен тотализаторБОКITFTennis EuropeErasmus +Kinder+