В София се проведе турнир от веригата „Kinder+ Sport

02-07-2018 15:02
На кортовете на ТК "15-40" в София се проведе четвъртия турнир от веригата „Kinder+ Sport" в България. В надпреварата участваха деца в четири възрасти от 9 до 12 год. За втора поредна година България организира турнири от тази верига. Лошото време през изминалата седмица обърка програмата и финалите при момчетата и момичетата до 10 год. ще се проведат от 8:30 часа на 21.07.2018 (събота).

При момчетата до 9 год. Калоян Шиков ТК "Ямбол 2005", гр.Ямбол спечели четвърто поредно първо място. Във финала Шиков победи с 4:0 Кристиян Стефанов ТК "Диана", гр.София. Трети се класира Владимир Цонков ТК "1882", гр.София, а четвърти Максим Толчев ТК "Бароко Спорт", гр.София.

При момичетата до 9 години четвърто поредно първо място спечели Елеонора Тонева ТК "15:40", гр.София. Втора се класира Андрея Глушкова ТК "Дема", гр.София, трета е Никол Николова ТК "Локомотив ", гр.Пловдив, а четвърта Хермина Янакиева ТК "1882", гр.София.

При момчетата до 11 годишна възраст Ивайло Симеонов ТК "Кристи", гр.Дряново спечели трета турнирна победа. Във финала Симеонов победи с 6:4 Иван Монов ТК "Плевен-ПСК", гр.Плевен.

При момичетата до 11 години Ивона Савикова ТК "Пиронкови", гр.Пловдив спечели четвърто поредно първо място. Втора се класира Анджелина Костова ТК "Академик 83", гр.Пловдив. На трето място се класира Вероника Железова ТК "Про спорт", гр.София, а четвърта Галена Кръстенова ТК "Локо 98", гр.Пловдив.

При момчетата до 12 години първи завърши Христиан Биджев ТК "Малееви", гр.София. Втори е Виктор Стайков ТК "Бароко Спорт", гр.София, трети Константин Лечев ТК "Диана", гр.София, а четвърти Мартин Боянов ТК "Про спорт", гр.София.

При момичетата до 12 год. първото място спечели Ива Иванова ТК "Железничар 1996", гр.Пловдив. Така Иванова води убедително в генералното класиране в тази възраст с четири първи места. На втора позиция завърши Яна Кирчева ТК "15:40", гр.София, трета е Христина Димитрова ТК "Витоша", гр.София, а четвърта Десислава Меразчиева ТК "Роза", гр.Казанлък.

За втора поредна година България е домакин на турнири от веригата „Kinder+ Sport".

В рамките на пет турнира от март до август във възрастовите групи до 9, 10, 11 и 12 г. българските деца ще се съревновават помежду си, за да излъчат представителите на България за международните финали. Там участие ще вземат и националните шампиони по проекта от Австрия, Германия, Унгария, Израел, Малта, Люксембург, Полша, Монако, Ирландия, Италия и Франция.

Финалният международен турнир ще се проведе между 10-ти и 14-ти октомври в академията на Патрик Муратоглу в Ница, Франция.

Оставащи турнири :

31 юли – 2 август – ТК „Диана" за всички възрастови групи

Като последният от тях ще бъде Мастърс-турнир.

Класираните състезатели на 1 (първо) място в крайната ранглиста на програмата, която ще излезе след 3 август, ще получат възможността да участват на финалния световен турнир между 10 и 14 октомври на кортовете на академията на Патрик Муратоглу в Ница. Разходите по участието на финалния световен турнир на шампионите до 9,10,11 и 12 г. се поемат от БФТенис.

„Киндер+ Спорт" e международна социален проект на Ferrero Group, който има за цел да даде възможност на максимален брой деца от цял свят да усетят радостта от движението.