Далия Зафирова си подари титла за 19-тия рожден ден

01-04-2010 03:00
Далия Зафирова и партньорката й Михаела Бузарнеску триумфираха с титлата на двойки на турнира с награден фонд $10,000, провеждащ се в турския курорт Анталия. Двете тенисистки имаха сравнително лесен мач в първи кръг, във втори се наложиха в тежък трисетов двубой над Хюлия и Лютфия Велиеви, а на полуфиналите последва победа със 7-6(5) 2-6 10-7 над германките Бабилон  /Перкович. В спора за титлата Зафирова и Бузарнеску отново имаха труден мач, но за трета поредна среща демонстрираха здрави нерви в решаващите моменти и след успех със 7-6(1) 7-5 триумфираха с титлата на двойки, която бе първа на ITF турнири в кариерата на празнуващата днес 19-тия си рожден ден Далия Зафирова. Всички резултати на българските тенисисти от тази седмица можете да намерите като кликнете тукДалия Зафирова отпадна в първи кръг на сингъл на турнира с награден фонд $10,000 в Турция, но на двойки 18-годишната българка се представя повече от добре.  Далия и партньорката й Михаела Бузарнеску  не срещнаха особени проблеми в първи кръг, но последваха два много тежки мача - във втори кръг отстраниха с 6-7(7) 6-2 10-2 Хюлия и Лютфия Велиеви, а на полуфиналите се наложиха с 7-6(5) 2-6 10-7 над германките Юлия Бабилон и  Корина Перкович. Всички резултати на българските тенисисти от тази седмица можете да намерите като кликнете тукИвайло Трайков се класира за четвъртфиналите на фючърса с награден фонд $10,000, провеждащ се в Анталия (Турция). В първи кръг на основната схема Трайков се наложи с 6-3 5-7 7-5 над полуфиналиста от юношеския Аустрелиън Оупън 2009 г. Адриен Пуже, а във втори отстрани с 4-6 6-1 7-6(6) норвежеца Ерлинг Твейт. Тихомир Грозданов постигна три победи в квалификациите, в първи кръг на основната схема даде само гейм на сърбина Милян Зекич, а във втори отстъпи с 6/7(1) 6/7(4) на поставения под №7 Жерард Гранойерс - Пуйол. Всички резултати на българските тенисисти от тази седмица можете да намерите като кликнете тук