Борислава Ботушарова бе избрана за най-добър спортист на Пазарджик за 2009 г.

18-12-2009 03:00

15-годишната тенисистка Борислава Ботушарова бе избрана за Спортист на Пазарджик за 2009 г. Тя бе наградена на официална церемония от кмета Тодор Попов със специална купа. За треньор №1 на Пазарджик бе отличен Борислав Стефанов от ТК "Пазарджик".С успешно представяне в няколко международни турнира Борислава Ботушарова влезе в челната десетка на ранглистата на Тенис Европа за девойки до 16 г. и участва в европейския Мастърс-турнир. Младата ни надежда достигна до финал на турнирите в Улм (Германия) и Фоджа (Италия), където стана и шампионка на двойки.У нас Ботушарова спечели титлата от Държавното лично първенство до 16 г. и стана вицешампионка в зала и със само две състезания завърши трета в националната ранглиста в тази възрастова група.Церемония по награждаване на Спортист на Пазарджик