Започнаха турнирите от веригата „Kinder+ Sport“ в България

18-03-2018 21:27

От петък до неделя на кортовете на ТК “Локо 98“ в Пловдив се проведе първият турнир за годината от веригата „Kinder+ Sport“ в България. Надпреварата беше за деца до 11 и 12 годишна възраст. За втора поредна година България организира турнири от тази верига.

При момчетата до 11 години първото място спечели Иван Монов ТК "Плевен-ПСК", гр.Плевен. Във финалната среща Монов победи със 7:5 Ивайло Симеонов ТК "Кристи", гр.Дряново . На трето място се класира Даниъл Спасов ТК "Черно море Елит ", гр.Варна, а на четвърто Иван Дамаскинов ТК "Бароко Спорт", гр.София.

При момичетата до 11 години първа завърши Ивона Савикова ТК "Пиронкови", гр.Пловдив. Втора се класира Анджелина КараминковаТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора, трета е Вероника Железова ТК "Про спорт", гр.София, а четвърта Ева Николова ТК "Тракия СКЛАТ", гр.Пловдив.

При момчетата до 12 години с първото място триумфира Виктор Киров ТК "Виа Тенис Стар", гр.София. Втори завърши Рафаел Зард ТК "Бароко Спорт", гр.София, трети е Христиан Биджев ТК "Малееви", гр.София, а четвърти Ферхат Рашидов ТК "Асеновград".

При момичетата до 12 години първото място спечели Ива Иванова ТК "Железничар 1996", гр.Пловдив. На второ място се класира Александра Желева ТК "Хасково 2015". Трета е Мария Рогачева ТК "Железничар 1996", гр.Пловдив, а четвърта ТК "Бароко Спорт", гр.София.

kinder 3viber image

kinder 4viber image

През следващата седмица на кортовете на ТК “Локо 98“ ще се проведе първия турнир за деца до 9 и до 10 годишна възраст.

За втора поредна година България е домакин на турнири от веригата „Kinder+ Sport“.

В рамките на пет турнира от март до август във възрастовите групи до 9, 10, 11 и 12 г. българските деца ще се съревновават помежду си, за да излъчат представителите на България за международните финали. Там участие ще вземат и националните шампиони по проекта от Австрия, Германия, Унгария, Израел, Малта, Люксембург, Полша, Монако, Ирландия, Италия и Франция.

Финалният международен турнир ще се проведе между 10-ти и 14-ти октомври в академията на Патрик Муратоглу в Ница, Франция.

31 юли – 2 август – ТК „Диана“ за всички възрастови групи

Като последният от тях ще бъде Мастърс-турнир.

Класираните състезатели на 1 (първо) място в крайната ранглиста на програмата, която ще излезе след 03 август, ще получат възможността да участват на финалния световен турнир между 10 и 14 октомври на кортовете на академията на Патрик Муратоглу в Ница. Разходите по участието на финалния световен турнир на шампионите до 9,10,11 и 12 г. се поемат от БФТенис.

Всеки турнир ще е от максимум 32-ма състезатели. При повече от 32-ма желаещи да участват в конкретна възрастова група ще бъдат организирани квалификационни мачове за 4 места в деня преди началото на основния турнир.

kinder 2viber image

Следвайки международните правила на програмата в него не се допускат национални състезатели. За нашата страна няма да имат право да участват:

-         Състезателите, които са част от националните отбори на България до 12 г. за Европейските зимни и летни купи до 12 г. през 2018 г.

-         Състезателите, които участват в програмата 3Т до 12 г. през 2018 г. – А и Б отбор

-         Състезателите, приети за участие в „Smrikve Bowl 2018“

В турнирите нямат право да участват чужди граждани.

На турнир 1 във всички възрасти първи критерий за приемане и поставяне на децата ще е националната ранглиста до 12 г. Втори критерий за приемане ще бъде по-ранното записване на съответния състезател за турнира.

На турнир 2 във възрастите до 9 и 10 г. първи критерий за поставяне и приемане ще е актуалната ранглиста за Киндер+. Втори критерий ще бъде националната ранглиста до 12 г., а трети критерий (само за приемане) ще бъде по-ранното записване на съответния състезател за турнира.

За възрастите до 11 и 12 г. първи критерий за поставяне и приемане ще националната ранглиста до 12 г., втори критерий ще бъде актуалната ранглиста за Киндер+, а трети критерий (само за приемане) ще бъде по-ранното записване на съответния състезател за турнира.

На турнир 3,4 и 5 във всички възрастови групи първи критерий за поставяне и приемане ще е актуалната ранглиста за Киндер+. Втори критерий ще бъде националната ранглиста до 12 г., а трети критерий (само за приемане) ще бъде по-ранното записване на съответния състезател за турнира.

Турнирите по програмата Киндер+ не носят точки за националната ранглиста до 12 г.

„Киндер+ Спорт“ e международна социален проект на Ferrero Group, който има за цел да даде възможност на максимален брой деца от цял свят да усетят радостта от движението.

През миналата година родните таланти се представиха изключително силно на финалите в Италия. Ева Бусаад ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора спечели титлата при момичетата до 12 годишна възраст.

При момчетата до 12 години Илиян Радулов ТК "Тракия СКЛАТ", гр.Пловдив спечели сребърен медал. Нашите завоюваха и три бронзови медала чрез Габриела Георгиева ТК "Асеновград" и Иван Иванов TK "Испано", гр.Варна при 9-годишните и Венета Генчева TK "Бароко Спорт", гр.София при 11-годишните. При 10-годишните Биляна Милчева ТК "Левски", гр.София и Даниъл Спасов ТК "Черно море Елит ", гр.Варна завършиха на петите места. При 11-годишните момчета Християн Биджев TK "Малееви", гр.София завърши на девета позиция.