Любомир Лещански и Стефани Андреева спечелиха Мастърс-турнира на БФТ до 14 г.

17-10-2009 03:00

Награждаване на Мастърс-турнира на БФТ до 14 г.Любомир Лещански (Академик Сф) и Стефани Андреева (Локомотив Пд) спечелиха титлите от Мастърс-турнира на БФТ до 14 г. Турнирът на осемте най-добри в тази възрастова група завърши в Харманли по програма въпреки лошото време, благодарение на усилията на организаторите от БФТ и ТК "Харманли" и помощта на ТК "Свиленград".Четвъртият поставен в схемата при юношите Любомир Лещански, който остана втори в своята предварителна група, но победи категорично №1 в схемата Станислав Ников (Хасково) с 6/1 6/4 на полуфинал, спечели убедително и финала срещу Светозар Тодоров (Локо 98) с 6/4 6/4. В мача за третото място Ников победи Стоян Станков (Черноморец) с 6/2 и отказ поради контузия.Водачката в схемата при девойките Стефани Андреева се класира за финала без загубен сет и спечели титлата след 4/6 6/2 6/2 срещу втората поставена Габриела Михайлова (Сливен 92). Това донесе на състезателката на Локомотив Пд и второто място в крайната за годината ранглиста до 14 г. Ненавършилата все още 12 години Вивиян Златанова (Пазарджик) пък завърши трета след успех с 6/4 6/1 срещу Мила Манолова (Черно море Елит).Наградите на призьорите бяха връчени от собственика на винарска изба "Тера Тангра" Николай Зайчев, директора на турнира Нено Налбантов, президента на фирма "Булшам" Венко Карагьозов и изпълнителния директор на ТК "Свиленград" Красимира Цингова. Призове за феърплей по инициативата на БФТ "Тенисът-честна игра" спечелиха Йордан Диневски (Хасково) и Габриела Михайлова.Всички резултатиПризьорите при юношите Първите три при девойките

15.10.2009 г.Първата срещу втората поставена при девойките Стефани Андреева и Габриела Михайлова и третият срещу четвъртият поставен при юношите Светозар Тодоров и Любомир Лещански ще играят във финалите на Мастърс-турнира на БФТ до 14 г. Въпреки лошото време състезанието на осемте най-добри в тази възрастова група продължи по програма благодарение на добрата организация и партньорството на домакините от ТК "Харманли" и ТК "Свиленград".При девойките Стефани Андреева и Габриела Михайлова завършиха убедително на първите места в своите групи, а след това спечелиха и полуфиналите си съответно срещу Вивиан Златанова със 7/6(1) 6/2 и Мила Манолова с 6/2 6/3. След по четири изиграни мача Андреева и Михайлова нямат загубен сет преди финала помежду си.Първите двама поставени при юношите Станислав Ников и Стоян Станков също завършиха като победители без загубен сет в своите предварителни групи, но след това отпаднаха в полуфиналите. Ников бе победен от Любомир Лещански с 1/6 4/6, а Станков загуби от Светозар Тодоров с 2/6 6/1 6/7(7), след като спаси пет поредни мачбола от 1:6 в тайбрека на третия сет, още една след това, но все пак не успя да постигне пълен обрат.След полуфинала между Тодоров и Станков

15.10.2009 г.Мастърс-турнирът на БФТ до 14 г. започна в Харманли за трета поредна година. Надпреварата на осемте най-добри юноши и девойки в тази възрастова група се организира от БФТ съвместно с домакините от ТК “Харманли”. Турнирът е едно от най-престижните състезания от националния календар до 14 г. Според традиционния регламент осемте участника (и при юношите, и при девойките) се разпределят в две групи по четири, в които се играе по системата “всеки срещу всеки”. След това първите двама в класирането на двете групи продължават на полуфинали и финал, като в турнира се играе до пълно разпределение на всяко място. Това гарантира на всички участници по пет мача срещу най-добрите във възрастовата група, което е и една от основните цели на Мастърса.След изиграването на срещите от първия ден вече са известни имената на повечето полуфиналисти. При юношите в група “А” Станислав Ников и Светозар Тодоров спечелиха убедително своите срещи и са сигурни полуфиналисти. Недостижими на първите две места в група “Б” са Стоян Станков и Любомир Лещански, който обаче трябваше да се пребори в много оспорван мач срещу Мирослав Георгиев за 6/7(4) 7/5 6/3. При девойките в група “Б” също са известни двете полуфиналистки - Габриела Михайлова и загубилата само два гейма в първите си два мача Вивиан Златанова. В група “А” обаче срещите от третия кръг ще са решаващи - в класирането води Стефани Андреева с две победи, а Мила Манолова и шампионката от “БНП Париба Мастърс” до 12 г. Даниела Кабакова имат по една.Мастърс-турнир на БФТ до 14 г.