Черно море Елит спечели за трета поредна година Държавното отборно първенство за мъже

09-10-2009 03:00

Черно море Елит спечели за трета поредна година титлата от Държавното отборно първенство за мъже. На финала в Стара Загора варненският тим победи Левски с 2-0 след оспорвани трисетови мачове. Черно море Елит бе в състав Валентин Димов, Тодор Енев, Марсел Радев и Юмер Юмеров с капитан Огнян Илиев.

Тодор Енев изведе варненския отбор напред във финалната среща след победа над 18-годишния Цветан Михов с 6/4 5/7 7/6(4). След това и Валентин Димов спечели мача си, въпреки че загуби първия сет, а в третия изоставаше с 1/4 гейма срещу Тихомир Грозданов - 6/7(3) 6/3 6/4. И двата сингъла продължиха близо три часа.

В срещата за третото място Лозенец 2000 се наложи над Хасково с 2-1. Софийският отбор поведе след успех на сърбина Милян Зекич над Александър Михайловски с 6/4 6/3, след това Динко Халачев изравни с 6/3 6/1 срещу Ивайло Трайков, а на двойки Зекич и Трайков спечелиха с убедителното 6/3 6/3.

Много интересни мачове наблюдаваха и в първите дни на първенството зрителите на ТК “Августа Траяна” в Стара Загора.

Отлични впечатления с играта си оставиха Динко Халачев, който освен Трайков победи още един национал за Купа “Дейвис” - Валентин Димов с 6/4 1/6 6/0 в полуфиналите. 31-годишният Иво Братанов се отличи с победи над Валентин Димов с 0/6 6/4 7/6(6) и Петър Трендафилов с 6/3 6/3. Преди оспорвания мач срещу Михов на финала пък Тодор Енев нямаше нито един загубен гейм на сингъл.