Испанец спечели отлично организирания “Изида Къп”, Цветан Михов достигна до полуфиналите

06-09-2009 03:00

Испанецът Оскар Сабате-Бретос спечели титлата от международния турнир за мъже “Изида Къп” с награден фонд 10 000 долара, който се проведе при изключително добра организация на кортовете на ТК “Изида” в Добрич. На финала Сабате-Бретос победи убедително своя сънародник Карлос Калдерон-Родригес с 6/4 6/1.

Най-добре от българските състезатели се представи 18-годишният Цветан Михов, достигнал до полуфиналите. Михов започна от квалификациите и записа общо пет победи в Добрич, най-престижната от които бе срещу поставения под №2 в основната схема Богдан Леонте (Румъния) с 6/4 4/6 6/3 в четвъртфиналната фаза.

Националът ни за Купа “Дейвис” Тихомир Грозданов достигна до четвъртфиналите, а точки за световната ранглиста на ATP с класиране за втория кръг спечелиха още Тодор Енев, Александър Лазов, Серафим Грозев и Димитър Кузманов.

Цветан Михов и Димитър Кузманов се представиха отлично и на двойки на “Изида Къп”, класирайки се за финала. Те го загубиха със 7/6(1) 3/6 [3-10], но оставиха отлични впечатления с играта си, както и с постигнатите преди това победи (включително над поставените под №3 в схемата Валентин Димов и Тодор Енев).

След турнира главният съдия и супервайзор на ITF Веселина Донева специално отличи домакините за перфектната организация и добави, че базата и клубът са готови за турнири от значително по-висок ранг. ТК “Изида” ще бъде домакин и на международен турнир за жени с награден фонд 10 000 долара в края на септември.