М-Спорт и Локомотив Пд с титли от Държавното отборно първенство до 14 г.

23-08-2009 03:00

Отборите на М Спорт (София) и Локомотив (Пловдив) спечелиха титлите съответно при юношите и девойките на Държавното отборно първенство до 14 г. “Девин Къп”, което се проведе в Пазарджик. Общо 22 отбора от 16 клуба от цялата страна взеха участие в шампионата.

М Спорт победи в оспорвания финал при юношите №1 в схемата Хасково с 3-2. На трето място остана отборът на Локо 98 (Пловдив). Шампионите, които бяха втори поставени в схемата, играха в състав Андрей Алауи, Габриел Донев, Денислав Гочев, Светослав Малинов.

При девойките фаворитките от Локомотив Пд започнаха с трудно 3-2 срещу Черно море Елит (Варна), след което победиха на полуфинал Хасково с 3-1 и на финала М Спорт с 3-0. Стефани Андреева, Виолета Драгоева, Петя Аршинкова, Виктория Ангелова и Росита Лазаринова донесоха титлата на пловдивския тим. Отборът на Хасково спечели бронзовите медали.

Призьорите получиха своите награди от президента на БФТ Стефан Цветков, директорът турнири и прояви към федерацията Николай Манчев и директор развитие Илия Атанасов.

Схемите от първенствотоНаграждаване на финалистите при юношитеСтефан Цветков със завършилите на трето място Локо 98Шампионките при девойките