Пето място за България на първенството за девойки до 12 г. в Сливен

26-07-2009 03:00

България завърши на пето място на турнира в Сливен от европейското отборно първенство за девойки до 12 г. В предварителната група българският тим загуби драматично от Румъния с 1-2 и от силния отбор на Украйна от 0-3. В среща за петото място отборът ни победи Словения с 2-1. България бе в състав Вивиан Златанова, Радина Димитрова и Яна Драгиева с капитан Борислав Стефанов.

Отборите на Русия и Украйна разделиха първото място на първенството в Сливен. В решителните плейофи рускините победиха Румъния с 2-1, а украинките се наложиха над Босна и Херцеговина с 3-0. Така тези два отбора си осигуриха участие във финалния турнир на европейското отборно първенство за девойки до 12 г. във Франция след две седмици.

Сливен бе домакин за трета поредна година на кръг от този шампионат. Съорганизатори на проявата бяха домакините от ТА “Спорт Палас” и БФТ.Българският отборОткриване на първенството