Виктория Томова и Вилиан Петров са шампиони на Държавното лично първенство до 14 г. Девин Къп

18-06-2009 03:00

Вилиан Петров (“Албена” Пловдив) и Виктория Томова (“Левски”) спечелиха шампионските титли на Държавното лично първенство за юноши и девойки до 14 г. “Девин Къп”, което се проведе на ТК “Дема” в София. Двамата бяха наградени от президента на БФТ Стефан Цветков, бившата №4 в световния женски тенис Магдалена Малеева и Лора Карасимеонова от генералния спонсор на федерацията “Девин”.При девойките Виктория Томова потвърди статута си на абсолютна фаворитка и показа отличната форма, с която се изкачи до шесто място в ранглистата на Tennis Europe до 14 г. и постигна титла и финал на два турнира от календара на ITF до 18 г. в Унгария.На държавното първенство Томова не загуби сет. След победа в първия кръг над Анна Велева  (СБС)с 6/1 6/1, във втория възпитаничката на Михаил Кънев отстрани шампионката в зала Сара Боевска (“15:40”) с 6/4 6/2, след което победи поставената под №5 Анастасия Николова (“Албена” Пловдив) с 6/0 6/0. На полуфинал Томова се наложи над шампионката от Източноевропейското първенство Цвета Димитрова (СБС) с 6/1 6/3, а в днешния финал победи Джулия Терзийска от “Дема” с 6/2 6/1.Успехът при юношите на Вилиан Петров също бе очакван. Сребърният медалист от Източноевропейското първенство и шампион и в зала не загуби сет по пътя си към финала, в който постигна обрат срещу Петър Атанасов (“Хасково”) с 5/7 6/2 6/1. В полуфиналите вчера Петров победи №2 в схемата Андрей Алауи (“М-Спорт”) с 6/3 6/3, а първият поставен Стоян Станков (“Черноморец” Бс) отпадна на четвъртфинал срещу Петър Атанасов с 6/3 2/6 1/6.Виктория Томова и Вилиан Петров станаха двойни шампиони на първенството до 14 г., след като спечелиха титлите и на двойки. Томова и Цвета Димитрова победиха на финала Анастасия Николова и Джулия Терзийска с убедителното 6/0 6/3, а при юношите Петров и Александър Начев (“Спорт Палас” Сливен) се наложиха над Стоян Плугаров (“Силистра”) и Стоян Станков със 7/6(5) 6/2.Всички резултатиНаграждаване на призьорите при девойкитеПризьорите при юношитеПризьорите на двойки17.06Виктория Томова срещу Джулия Терзийска и Вилиан Петров срещу Петър Атанасов за финалите поединично на Държавното лично първенство за юноши и девойки до 14 г. “Девин Къп”, което се провежда на кортовете на ТК “Дема” в София. Финалните срещи започват утре в 9.30 ч. В днешните полуфинали при девойките Томова победи Цвета Димитрова с 6/1 6/3, а Терзийска се наложи над Стефани Андреева с 6/3 6/4, като двете финалистки нямат загубен сет от началото на първенството. При юношите Вилиан Петров продължи убедителното си представяне с 6/3 6/3 срещу Андрей Алауи, а Петър Атанасов разгроми Манол Михайлов с 6/1 6/0.Държавно първенство до 14 г Девин Къп16.06Поставеният под №1 в схемата при юношите Стоян Станков отпадна в четвъртфиналите на Държавното лично първенство за юноши и девойки до 14 г. “Девин Къп”, което се провежда на ТК “Дема” в София. Станков допусна обрат срещу №5 в схемата Петър Атанасов за 6/3 2/6 1/6. Атанасов ще спори за място във финала срещу непоставения Манол Михайлов, който продължи успешния си ход с 6/1 4/1 и отказване срещу №3 Светозар Тодоров. Фаворитите Вилиан Петров и Андрей Алауи ще излязат един срещу друг в другия полуфинал в повторение на финала от първенството в зала. Днес вицешампионът от Източноевропейското първенство Петров отстрани Тед Бачев с 6/2 6/1 и има само пет загубени гейма в три срещи досега, а №2 Алауи се наложи над Габриел Донев със 7/6(4) 4/6 6/1.При девойките три от основните претендентки за титлата спечелиха убедително днешните си мачове.Водачката в схемата и №6 в ранглистата на Tennis Europe Виктория Томова не даде гейм на Анастасия Николова и ще срещне утре поставената под №3 Цвета Димитрова. Шампионката от Източноевропейското първенство надигра 12-годишната Вивиян Златанова с 6/1 6/0. №4 в схемата Джулия Терзийска отстрани Кристиана Стефанова с 6/2 6/0, като тези три състезателки са без загубен сет досега. Съперничка на Терзийска за класиране за финала ще бъде №6 Стефани Андреева, победила днес №2 Александра Караманолева с 6/4 3/6 6/1.Среща от ДП до 16 г. Девин Къп15.06Без големи изненади преминаха първите два кръга от основната схема на Държавното първенство до 14 г. “Девин Къп”. В най-интересната среща от втория кръг при девойките абсолютната фаворитка Виктория Томова победи шампионката в зала Сара Боевска с 6/4 6/2. За четвъртфиналите с убедителни победи се класира и шампионката от Източноевропейското първенство Цвета Димитрова, без загубен сет са и Александра Караманолева, Джулия Терзийска, Стефани Андреева и Вивиян Златанова. Четвъртфиналите се допълват от Анастасия Николова и Кристиана Стефанова. При юношите фаворитите също преодоляха убедително първите два кръга. Шампионът в зала и вицешампион от Източноевропейското първенство Вилиан Петров загуби само по един гейм в двата си мача. В долната половина на схемата освен него са и Андрей Алауи, Габриел Донев и квалификантът Тед Бачев, които също са без загубен сет. В горната част Стоян Станков, Петър Атанасов и Светозар Тодоров продължават убедително, единствият непоставен четвъртфиналист там е Манол Михайлов. Първенството се провежда на ТК "Дема" в София при отлична организация, финалите са в четвъртък.Официално откриване:Откриване на ДП до 14 г. Девин КъпОткриване на ДП до 14 г. Девин Къп