Добро представяне на Пиронкова и Каратанчева на турнира в Бризбейн

07-01-2009 03:00

Сравнително добре започна годината за Цветана Пиронкова и Сесил Каратанчева, които достигнаха до осминафиналите на силния турнир в Бризбейн (Австралия) от новата категория “International” на WTA с награден фонд 220 000 долара. Турнирът е подготвителен за започващото след десетина дни Открито първенство на Австралия от Големия шлем.

Първата ни ракета Цветана Пиронкова постигна трудна победа в първия кръг над румънката Моника Никулеску с 6/7(2) 6/4 6/4 след 3 часа и 7 минути игра. На осминафинал българката загуби от намиращата се преди нея в световната ранглиста Сара Ерани (Италия) със 7/6(3) 5/7 3/6. Мачът продължи над три часа и половина, а Пиронкова сервираше за победата във втория сет. През следващата седмица тя ще участва на турнира от същия ранг в Хобарт.

Сесил Каратанчева достигна до същата фаза, като записа четири победи. В квалификациите тя отстрани Юлия Шруф (Германия), Ваня Кинг (САЩ) и Евгения Родина (Русия), а в първия кръг обърна №42 в света Ивета Бенешова (Чехия) с 1/6 6/4 6/2. В осминафиналния си двубой срещу Олга Говорцова (Беларус), 50-та в ранглистата, Каратанчева бе на път да постигне пълен обрат, след като загуби първия сет с 0/6, спечели втория и водеше с 3/0 в третия. Говорцова обаче победи с 6/0 5/7 7/5.

Междувременно на турнира до 18 г. от четвърта категория на ITF в Стокхолм (Швеция) Изабелла Шиникова и партньорката й Христина Матис достигнаха до финала на двойки. След три победи обаче те отстъпиха драматично в решителния мач срещу поставените под №2 Граге/Холерт (Дания/Германия) с 4/6 6/4 [7-10].