Васил Младенов спечели титлата на двойки на Futures в Бразилия

21-12-2008 03:00

19-годишният Васил Младенов и партньорът му Никита Кривонос (САЩ) спечелиха титлата на двойки на международния турнир за мъже с награден фонд 10 000 долара в Сао Пауло (Бразилия). Двамата достигнаха до финала, без да загубят сет, включително във втория кръг срещу поставените под №1 представители на домакините Камило/Гуидолин. На финала Младенов и Кривонос победиха №3 в схемата Круз/Грили (също от Бразилия) с 4/6 6/1 [10-5]. Така Васил Младенов спечели четвърта титла на двойки от турнир, валиден за ранглистата на АТР.

Междувременно в последната седмица на серията юношески турнири в САЩ българските представители записаха някои добри резултати. Борислава Ботушарова достигна до полуфиналите при девойките до 16 г. на “Принс Къп”, като спечели пет мача, преди да загуби от №100 в световната ранглиста на ITF до 18 г. Наталия Пинтушава (Беларус). При юношите до 18 г. на същия турнир пък Андреас Нейков и чешкият му партньор Либор Салаба се класираха за четвъртфиналите на двойки. На “Ориндж Боул” до 12 г. Сара Боевска постигна три поредни убедителни победи и достигна до осминафиналите. След общо четири победи и две загуби в основната схема и утешителния турнир Боевска разделя 13-то място в крайното класиране на най-престижния юношески турнир.