Вижте условията за кандидатстване по програмата Страхотен Григор спечели титлата в Синсинати! България приема срещите от Група III на зона Европа на Купа Дейвис Европейските ни шампионки до 12 г. станаха Отбор на годината За първи път в България ще се проведе курс ITF Level 2 по новата модулна система
01 / 05

Вижте условията за кандидатстване по програмата

ПОВЕЧЕ
02 / 05

Страхотен Григор спечели титлата в Синсинати!

ПОВЕЧЕ
03 / 05

България приема срещите от Група III на зона Европа на Купа Дейвис

ПОВЕЧЕ
04 / 05

Европейските ни шампионки до 12 г. станаха Отбор на годината

ПОВЕЧЕ
05 / 05

За първи път в България ще се проведе курс ITF Level 2 по новата модулна система

ПОВЕЧЕ

Националите до 12 г. с 4 победи на силгъл във Върсар

Понеделник, 20 Март 2017 19:46
И четиримата ни представители тръгнаха с успех в Хърватия. И четиримата ни представители тръгнаха с успех в Хърватия.

4 победи на сингъл спечелиха представителите на „А“ отбора до 12 г. от програмата „3Т“ в първия кръг на международния турнир Memorijal Slavoj Greblo във Върсар, Хърватия.

Адрияно Дженев (ТК „Хасково 2015“), Анастасия-Александра Николова (ТК „Супер Спорт“), Джулия Златева (ТК „Испано“), Виктор Марков (ТК „Диана“) дадоха общо 12 гейма на своите опоненти и продължават напред в надпреварата.

Ето и техните рузалтати:
Адриано Дженев – Оуен Мартел (Великобритания) 7:6(4), 6:3
Виктор Марков – Данис Муатович (БХ) 6:1, 6:0
Джулия Златева – Ивона Ахчан (Словения) 6:1, 6:0
Анастасия-Александра Николова – Срна Кочишки (Македония) 6:1, 6:0
Дженев/Марков – Лонкаревич (Фр)/Раденович (Сър) 6:1, 1:6, 5:10
Николова/Златева – Кнез/Волф (Хър) 3:6, 6:1, 10:12

В същото време на международния турнир до 14 г. в Анталия, Турция българските представители стартираха с 3 победи на сингъл и една на двойки. В надпреварата участва „Б“ отборът ни за тази възраст от „3Т“ програмата, воден от треньора Крум Крумов, както и още четирима наши тенисисти.

Ето и техните резултати:
„Б“ отбор:
Динко Динев – Тан Ерен Айкач (Турция) 6:1, 6:0
Катерина Димитрова – Памира Хира Алкан (Турция) 6:0, 6:0
Динко Динев/Владимир Попов – Четин/Симсек (Турция) 6:3, 6:7(6), 12:10
Утре играят Владимир Попов и Велина Минчев

Иван Пенев - Гокалп Айар (Турция) 6:4, 6:1
Драгомир Драганов, Велизара Филева и Михаела Цонева играят утре.

Програмата „3Т – Тенис, Тийм, Талант“ на БФ Тенис и нейните партньори БНП „Париба“, „Адвент Груп“, „Атаро Клима“ и „Асикс“ осигурява участието на общо 4 национални тима до 12 и до 14 г. на различни международни турнири. След грандиозния му успех през миналата година, проектът започна второто си издание, в което броят на ангажираните деца се удвои, а към щабовете бяха привлечени капитанът на България за Купа „Дейвис“ Тодор Енев, кондиционният специалист Тодор Иванов и кинезитерапевтът Алгис Христов. Освен Енев, с отборите работят и треньорите Валентин Димов, Даниел Ангелов и Крум Крумов, както и психологът Николай Ганчев.

Related items

  • 6 български победи на кортовете в Барселона

    6 победи записаха българските млади тенисисти на силния международен турни за юноши и девойки до 16 г. в Барселона, който е от първа категория на Тенис Европа.
    Водачът в схемата при юношите Антъни Генов отстрани Мило Газивода от Черна гора с 6:4, 6:1. №8 Пьотр Нестеров (ТК „Черно море Елит“, Вн) продължи напред без игра, след като съперникът му Пол Феиксас Панела се отказа от мача.
    За жалост Максим Хорозов (ТК „Железничар“) напусна надпреварата на сингъл след загуба от №6 в схемата Макс Алкала Гури от Испания с 6:7(4), 2:6. Той тръгна от квалификациите, където записа две победи, успя и в първия кръг и продължава и на двойки. Двамата с Нестеров постигнаха победа над Газивода и Стефан Попович (Сър) с 3:6, 6:4, 10-5.
    Генов и партньорът му на двойки Алекс Ганчев също продължават напред след успех над испанския тандем Гури/Санчес с 6:3, 6:2.
    При девойките Дария Радулова (ТК „Август Араяна“, Ст.З), която е поставена под номер 6 в схемата, даде само два гейма на Аина Плана Вентоса (Исп) – 6:2, 6:0.
    Мирела Шкумбова (ТК „Банкя“) отпадна след поражение от лидерката в схемата Кларине Лерби от Холандия с 2:6, 3:6.
    Двете българки обаче продължават на двойки след успех над испанките Банде/Хиралт с категоричното 6:0, 6:0.
    Участието на Нестеров, Хорозов, Радулова и Шкумбова в надпреварата е осигурено от БФТ и нейните партньори в програмата „3Т – Тенис, Тийм, Талант“ - БНП „Париба“, „Адвент Груп“, „Атаро Клима“ и „Асикс“. Треньор на „А“ националния ни тим до 14 г. в проекта е Тодор Енев.

  • Всички българи продължават напред в Барселона

    И петимата български тенисисти, които участват на турнира в Барселона, постигнаха победи в първия кръг на силната надпревара от първа категория на Тенис Европа за юноши и девойки до 16 г.

    Миналият през квалификациите Максим Хорозов (ТК "Железничар 1996", Пд) записа трета победа в надпреварата, като се наложи с 6:1, 6:2 над Матиаш Музил от Чехия.

    Водачът в схемата Антъни Генов не даде нито гейм на Оскар Техера Есенаро от Испания, а поставеният под номер 8 Пьотр Нестеров (ТК "Черно море Елит", Вн) постигна обрат срещу Бекхан Атлангериев от Русия – 2:6, 6:4, 6:4.

    Нестеров и Хорозов постигнаха успех и на двойки, като надиграха австралийско-турския тандем Балдуин/Субаши с 6:3, 7:6(1).

    При девойките 6-ата в схемата Дария Радулова (ТК "Августа Траяна", Ст.З) продължи без игра след отказа на съперничката й Маргарита Игнатиева от Латвия. Мирела Шкумбова (ТК "Банкя") пък спечели срещу Марта Торес Родригес от Испания с 6:2, 6:1. На двойки двете момичета почиват в първия кръг, а на ¼-финалите срещат местия тандем Балде/Хиралт.

    Участието на Нестеров, Хорозов, Радулова и Шкумбова в надпреварата е осигурено от БФТ и нейните партньори в програмата „3Т – Тенис, Тийм, Талант“ - БНП „Париба“, „Адвент Груп“, „Атаро Клима“ и „Асикс“. Треньор на „А“ националния ни тим до 14 г. в проекта е Тодор Енев.

  • Максим Хорозов влезе в схемата на турнира в Барселона

    Максим Хорозов (ТК „Железничар”) спечели две победи в квалификациите и се класира за основната схема на турнира в Барселона до 16 г. Поставеният под номер 6 в пресявките българин се справи последователно с участващия с „уайлд кард“ Хуго Салмеров (Исп) със 7:5, 6:1 и с неговия сънародник Пау Фанло Мунуера с 6:3, 6:1 и си осигури място в същинската надпревара.
    Съотборникът му в пловдивския клуб Алекс Ганчев обаче се отказа в решителния мач за класиране в схемата срещу Аристотелис Танос от Гърция и отпадна.
    Поставен под номер 1 в схемата при юношите е българинът Антъни Генов, който тренира в испанската академия 4slam. Под номер осем е Пьотр Нестеров (ТК „Черно море Елит”).
    При девойките Дария Радулова (ТК „Августа Траяна”) ще играе в схемата като №6, а Мирела Шкумбова (ТК „Банкя”) не е сред поставените.
    Макар че надпреварата е от силната първа категория на Тенис Европа и то за юноши и девойки до 16 г., БФТ осигури участието в него на четиримата ни представите от „А“ националния състав до 14 г. по програмата „3Т – Тенис, Тийм, Талант“. Надпреварата бе допълнително добавена в програмата на младите ни таланти, за което допринасят и партьорите на БФТ по проекта - БНП „Париба“, „Адвент Груп“, „Атаро Клима“ и „Асикс“.
    Треньор на националите в Барселона е капитанът ни за Купа „Дейвис“ Тодор Енев.

  • Виктор Марков спечели утешителния турнир на „Редута къп“

    Виктор Марков (ТК „Диана“, Сф) спечели утешителния турнир при момчетата на „Редута къп“ до 12 г., който се провежда на кортовете на ТК „15:40“ в София.
    На финала той надигра съотборника си от националния тим по програмата „3Т“ Павел Маринов (ТК „Супер Спорт“, Вн) с 4:1, 4:2. И двамата загубиха срещите си от първия кръг на основната схема от представители на Румъния и това ги изпрати в утешителната надпревара.

    Viktor Markov Pavel Marinov


    При момичетата титлата в консолейшън спечели квалификантката Аня Станкович от Сърбия, която спечели в три сета финала срещу представителката на клуба домакин „15:40“ (Сф) Александра Габровска с 2:4, 4:0, 4:2.
    В основните схеми до полуфиналите достигнаха българите Димитър Пенчев (ТК „Кристи“, Дряново) и Анастасия-Александра Николова (TK "Супер Спорт", Вн).
    Днес Пенчев победи Андрей Фирару от Румъния с 6:1, 1:6, 6:4 и в спор за място на финала ще срещне неговия сънародник Михай Александру Коман.
    Николова пък спечели изцяло българския 1/4-финал срещу Йоана Радулова (TK "Тракия СКЛАТ", Пд) също след три сета – 2:6, 6:1, 6:2.
    За жалост другите ни две четвъртфиналистки Росица Денчева (ТК „Плевен 90“) и Емилия Любенова (ТК „Авеню“, Бс) загубиха своите мачове и отпаднаха.
    Денчева и Николова обаче ще играя утре във финала на двойки срещу румънски тандем.

    finalisti nagr Reduta


    Виктор Марков и Димитър Пенчев загубиха днес финала на каре при момчетата от Коман (Рум)/Джурич (Сър) с 1:6, 2:6.
    Двамата ни финалисти, както и Росица Денчева, Георги Георгиев (ТК „Свиленград“), Павел Маринов, Ангела Ганева (ТК „Кристи“, Дряново) и Емилия Любенова са включени за „Редута къп“ в националните отбори по програмата „3Т – Тенис, Тийм, Талант“ на БФТ и нейните партньори БНП „Париба“, „Адвент Груп“, „Атаро Клима“ и „Асикс“.

    12 Reduta cup

  • Петима българи ще играят на 1/4-финалите на „Редута къп“

    Петима български тенисисти се класираха за 1/4-финалите на международния турнир за момичета и момчета до 12 г. „Редута къп“ на кортовете на ТК „15:40“ в София.
    При момчетата единствен от нашите до тази фаза достигна Димитър Пенчев, който надигра съотборника си в ТК „Кристи“ (Дряново) Давид Симеонов с 6:3, 6:1.
    При момичетата обаче ще имаме 4 представителки и това са Росица Денчева (ТК „Плевен 90“), Емилия Любенова (ТК „Авеню“, Бс), Йоана Радулова (ТК „Тракия СКЛАТ“, Пд) и Анастасия-Александра Николова (ТК „Супер Спорт“, Вн).
    Днес малката Роси имаше тежък мач срещу Мариа Йоана Секара от Румъния, но успя да спечели със 7:6(5), 7:5 и утре играе с квалификантката от Кипър Клио Мариа Йоану.
    Любенова спечели с 6:4, 6:4 срещу Александра Неску (Румъния). Радулова се справи лесно с Аля Абас от Молдова с 6:0, 6:2, а Николова победи Тияна Сретенович от Сърбия с 6:2, 6:2.
    Пенчев, Денчева и Любенова са част от националните ни отбори до 12 г. по програмата „3Т – Тенис, Тийм, Талант“ на БФТ и нейните партньори БНП „Париба“, „Адвент Груп“, „Атаро Клима“ и „Асикс“.

Календар

Галерии

WTA жени (единично)
м. име т.
66 Цветана Пиронкова 919
132 Елица Костова 456
134 Изабелла Шиникова 436
150 Виктория Томова 390
209 Сесил Каратанчева 261
ATP мъже (единично)
м. име т.
13 Григор Димитров 2765
365 Александър Лазов  124
450 Димитър Кузманов 88
599 Александър Лазаров 51
912 Васко Младенов 15
 
Официални спонсори

 Logo Aes

 Logo Monbat 

logo fpi hotels resorts

Официални партньори

Head

Asics

Медийни партньори

tennis24 final

Социални партньори

Министерство на младежта и спорта

Български олимпийски комитет

ATPdavis-cupfed-cupITFTennisEuropeWTA
TENISUT CHESTNA IGRA LOGO1 

Българска федерация по тенис

София 1113
ул. "Незабравка" №3-5, Борисова градина

тел.: 0887 500 600
факс: 02 8703078
email: Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.
Facebook