Алауи и Терзийска са шампиони в зала до 12 г., Весела Лечева преряза лентата на новата настилка

12-01-2008 03:00

Андрей Алауи (М-Спорт) и Джулия Терзийска (Дема) станаха шампиони от Държавното първенство за момчета и момичета до 12 г. в зала. Те спечелиха финалните си срещи в по три сета, след което бяха наградени от председателя на ДАМС Весела Лечева. Тя преряза символично лентата на новата настилка в зала “София”.

До финала при момчетата достигнаха първите двама поставени Андрей Алауи и Габриел Донев (и двамата от М-Спорт), които бяха убедителни и не дадоха нито един сет на съперниците си. В решителния мач Донев спечели първия сет, но Алауи постигна обрат до 5/7 6/2 6/4.

При момичетата втората поставена Джулия Терзийска загуби само седем гейма по пътя към финала, а нейна съперничка бе Виктория Очева (М-Спорт), която на полуфинал бе отстранила №1 в схемата Мила Манолова (Младост Вн). Двубоят се разви подобно на този при момчетата, като Терзийска загуби първия сет, но обърна до 6/7(6) 6/3 6/3.

Вчера шампиони на двойки станаха Мила Манолова и Виктория Очева при момичетата и Андрей Алауи и Габриел Донев при момчетата.

Победителите на сингъл получиха днес своите купи от председателя на ДАМС Весела Лечева. След това тя символично преряза лентата на положената нова настилка в зала “София”. Председателят на ДАМС и вицепрезидентът на БФТ Стефан Цветков изпробваха настилката в демонстративен мач с участие и на шампионите от завършилото първенство. Цветков и Терзийска победиха след тайбрек Лечева и Алауи.

Новата настилка "Тарафлекс Тенис АТП" е лицензирана от ITF и на нея се провеждат професионални турнири от най-висок ранг в цял свят. За разлика от предишната тъмнозелена настилка, която бе силно амортизирана след 9-годишна употреба, новата настилка е в комбинация от розов и лилав цвят.

Момчета - основна схема (.pdf)Момичета - основна схема (.pdf)Момчета - двойки (.pdf)Момичета - двойки (.pdf)Момчета - квалификации (.pdf)Момичета - квалификации (.pdf)