Илия Кушев победи в Банкя, Иво Братанов е първи във веригата

16-10-2005 03:00
Държавният шампион Илия Кушев спечели титлата от турнира Мастърс за мъже от веригата “GloBul Tennis Cup”, който се проведе на ТК Банкя. Кушев победи достигналия изненадващо до финала Данаил Търпов (ЦСКА) с 6/2 0/6 6/2. Състезателят на Левски са класира убедително за решителната среща, без да загуби сет. Той започна добре и днес с 6/2, след което обаче допусна младият Търпов да обърне играта и да спечели втория сет с категоричното 6/0. В решителната трета част обаче националът за Купа “Дейвис” и поставен под №6 в схемата на турнира отново бе по-добрият на корта и надделя с 6/2. Илия Кушев взе 2100 лева от наградния фонд, който бе в общ размер на 6000 лева. Той бе награден от председателя на организационния комитет на турнира Бойко Борисов. От името на БФТ шампионът бе награден с купа, а от спонсорът GloBul получи традиционния мобилен телефон. В крайното класиране на веригата GloBul Tennis Cup при мъжете Кушев остана на трето място с 52 точки. Пред него са безапелационният победител Иво Братанов (БББ Про Тенис) с 94 и Михаил Ангелов (НСА) с 52. След победителя в турнира Мастърс пък се наредиха Димо Толев (Тракия Пд), Христоско Атанасов (НСА), Стефан Митев (Русе) и т.н. Веригата включваше общо девет турнира, от които шест за мъже и три жени, в които бяха разпределени 31 000 лева наградни фондове. Всички резултати от турнира и снимки: -a?page=news&nid=135/a-bтукb-a- -apub/globul/globul_rank.pdf/a-bКрайно класиране на веригатаb-a-