Таня Германлиева спечели и Мастърс-турнира за жени на “GloBul Tennis Cup”

09-10-2005 03:00
Таня Германлиева (Левски) победи Кристина Неделчева (Малееви) с 6/4 0/6 6/4 във финала на турнира Мастърс за жени от веригата “GloBul Tennis Cup”, който завърши на ТК “Дема” в София. След оспорван първи сет, в който Германлиева се наложи с 6/4, Неделчева обърна мача в своя полза, взе втория сет с убедителното 6/0 и поведе в началото на третия. След това обаче 16-годишната Таня Германлиева отново взе инициативата и в крайна сметка спечели титлата. Тя взе 1260 лева от наградния фонд, който бе общо 4000 лева, както и традиционния мобилен телефон от GloBul. С успеха си на “Дема” Таня Германлиева доказа, че съвсем заслужено завършва на първо място при жените във веригата “GloBul Tennis Cup”. Тя спечели титлата в Ямбол през юли, а преди няколко дни достигна до финала в Пловдив, където загуби точно от Кристина Неделчева. Състезателката на Малееви остана на второ място в класирането на веригата, а след нея се наредиха Маргарита Василева (Хасково), Фани Чифчиева (Локомотив Пд), Десислава Младенова (ЦСКА) и т.н. Турнирът Мастърс за мъже, с който ще бъде закрита веригата за 2005 г., е в края на другата седмица в Банкя. Всички резултати от турнира и снимки: -a?page=news&nid=127/a-bтукb-a- -apub/globul/globul_rank.pdf/a-bКрайно класиране на веригатаb-a-